Jak zasłonić okna samochodu do spania

Dla niektórych, spanie w samochodzie wydaje się najgorszym koszmarem, dla innych, jest to świetny sposób, aby zaoszczędzić pieniądze i cieszyć się konkretnej lokalizacji. Cokolwiek można myśleć o spaniu w samochodzie, istnieją sposoby, jak można zrobić całe doświadczenie o wiele bardziej przyjemne.

Twoje doświadczenie zależy w dużej mierze od rodzaju samochodu, w którym chcesz spać. Jeśli jesteś właścicielem kampera, zwykle są one wyposażone w zasłony i inne funkcje wygody, a wszystko, co musisz zrobić, to po prostu ich użyć.

Z drugiej strony, jeśli próbujesz spać w zwykłym samochodzie, tutaj znajdziesz kilka pomocnych wskazówek dla bardziej przyjemnego doświadczenia. Zestaw przyciemnianych szyb jest niezwykle ważny ze względów bezpieczeństwa i prywatności, powinieneś również kupić maskę do spania, aby jeszcze bardziej zwiększyć swój komfort.

Pamiętaj, aby przynajmniej trochę otworzyć okno i zainwestuj w pochłaniacz wilgoci. Ponadto, zawsze dobrym pomysłem jest zakup zestawu osłon okiennych, które powinny odstraszać intruzów i deszcz. Spakuj się z dużą ilością przekąsek, latarek i urządzeń do ładowania i możesz ruszać w drogę.

Zasłanianie okien dla prywatności i światła

Bez względu na to, gdzie zdecydujesz się spędzić noc, powinieneś upewnić się, że twoja prywatność i bezpieczeństwo są na minimalnym poziomie, a przejrzystość okien jest jednym z najważniejszych aspektów bezpieczeństwa i prywatności. Większość samochodów w tych dniach są dostępne z prywatności szkła dla tylnych okien, a przednie mogą być tylko przyciemniane do pewnego stopnia.

Jeśli jednak nie posiadasz samochodu z przyciemnianymi szybami, powinieneś zainwestować w zestaw zasłon samochodowych lub osłon przeciwsłonecznych, które można łatwo zamontować w kilka chwil. W najgorszym wypadku możesz również użyć koca, aby zasłonić okna, upewnij się tylko, że zrobisz to prawidłowo.

  Co to znaczy, gdy silnik jest doładowany?

Zwiększ komfort swojego snu

Oprócz okien, innym świetnym sposobem na całkowite zablokowanie światła jest zakup porządnej maski do spania. Dobry nocny odpoczynek jest najważniejszy, jeśli chcesz cieszyć się wakacjami, a maska do spania jest jedynym elementem, którego potrzebujesz, aby zablokować wszystkie światła.

Kolejną przydatną wskazówką jest znalezienie równego podłoża do spania. Jeśli nie możesz znaleźć równej powierzchni, upewnij się, że Twoja głowa jest w pozycji podniesionej, ponieważ zwiększa to ogólną jakość snu. Upewnij się, że otwierasz okna, a najlepszym sposobem na to jest zainwestowanie w wysokiej jakości zestaw osłon okiennych, które blokują deszcz, ale nadal wpuszczają tlen.

Przedmioty do kupienia, które pomogą ci lepiej spać

Nawet jeśli otwierasz okna, naprawdę trudno jest uniknąć gromadzenia się wilgoci, zwłaszcza jeśli więcej niż jedna osoba śpi w samochodzie. Do takich celów najlepiej kupić dedykowany pochłaniacz wilgoci, który pozbędzie się całego jej nadmiaru.

Oprócz tego, upewnij się, że kupisz jakiś środek odstraszający robaki, zwłaszcza jeśli planujesz spać w samochodzie w lecie. Dedykowane ekrany przeciw insektom są świetne, jeśli chcesz zablokować je przed dostaniem się do środka samochodu, lub spraye przeciw insektom dla jeszcze większego bezpieczeństwa.

Przydatne urządzenia elektroniczne zapewniające rozrywkę i łączność

Kiedykolwiek spędzasz dużo czasu na łonie natury, zawsze wskazane jest posiadanie wielu sposobów komunikacji dla bezpieczeństwa i rozrywki. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma smartfona, więc powinieneś zawsze mieć go przy sobie, tak na wszelki wypadek.

  Jaki samochód jest najlepszy w góry?

Oprócz smartfona, latarki są również ważnym elementem, aby upewnić się, że masz źródło światła, jeśli wszystko inne zawiedzie. Co więcej, power bank również się przyda, gdy będziesz potrzebował doładować swoje urządzenia.

Gdzie i jak parkować, by zwiększyć bezpieczeństwo i wygodę

Nie możesz spać gdziekolwiek chcesz, z tego powodu zawsze najlepiej jest się skonsultować z odpowiednimi miejscami do spędzenia nocy. Kiedy już natrafisz na odpowiednie miejsce, upewnij się, że jest ono bezpieczne i niezbyt odosobnione.

Powinieneś zaparkować samochód w taki sposób, abyś mógł szybko wyjść, jeśli coś się stanie. Upewnij się, że nie jesteś zaparkowany na prywatnej własności lub drogi jakiegokolwiek rodzaju. Postaraj się znaleźć spokojne miejsce, nie za daleko od cywilizacji.

Dział FAQ

Czy spanie w samochodzie jest legalne?

To zależy od lokalizacji, na przykład w USA, to się różni w zależności od stanu, więc zawsze powinieneś sprawdzić w Google obszar, który Cię interesuje. Oprócz tego, że dane miejsce jest legalne lub nie, powinieneś również dokonać własnej oceny ryzyka.

W innych miejscach, takich jak Wielka Brytania lub reszta Europy, jest to legalne, ale należy pamiętać, aby zaparkować legalnie. Niektórzy ludzie wybierają parkingi w centrach handlowych, ponieważ oferują one dużo miejsca i znajdują się w pobliżu interesujących miast i miejsc, ale należy pamiętać o wcześniejszym sprawdzeniu zasad parkowania.

Jaki jest najlepszy samochód do spania?

Najlepszymi samochodami do spania są samochody kombi i minivany, ponieważ oferują one dużo miejsca i są zazwyczaj dłuższe niż hatchbacki i SUV-y. Sedany mogą być również świetne do spania, jeśli wolisz spać na przednich siedzeniach, to samo dotyczy SUV-ów.

  Najlepsze SUV-y na pierwszy samochód

Inną świetną opcją jest zakup wygodnego vana, który może zostać przekształcony w mały campervan. Tego typu vany stają się popularne wśród poszukiwaczy przygód i miłośników przyrody. Niezależnie od tego, na jaki samochód się zdecydujesz, upewnij się, że jest on wystarczająco duży, abyś mógł się w nim wygodnie rozłożyć.

Czy śpiąc w samochodzie mogę zostawić włączoną klimatyzację?

Śpiąc w samochodzie, nie należy zostawiać włączonego klimatyzatora bez względu na wszystko. Istnieje duże prawdopodobieństwo zatrucia tlenkiem węgla, które czasami może być śmiertelne. Nie powinieneś również zostawiać włączonej klimatyzacji, ponieważ zabije to Twój akumulator.

Poza zabiciem baterii, jakość powietrza może nie być odpowiednia do spania. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to otworzyć trochę okna, ale pamiętaj, aby zawsze zamykać drzwi, gdy śpisz w samochodzie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z