Jaki jest najbardziej luksusowy samochód typu kabriolet?

Samochody cabrio są stworzone dla tych, którzy cieszą się duchem chwili, wiatrem we włosach i doznaniami płynącymi z jazdy. Samochody te nie są przeznaczone dla tych, którzy uważają je za woły robocze od A do B, ale raczej dla tych, którzy uwielbiają każdą chwilę spędzoną na otwartej drodze.

Niezależnie od tego, czy jest to droga nadmorska, czy górska przełęcz w lecie, kabriolety z pewnością będą jeździć po malowniczych trasach pełnych zmysłowej przyjemności. Nawet największe dostępne szyberdachy nie mogą się równać z tym, co czuje się podczas jazdy luksusowym kabrioletem, a są to najbardziej luksusowe kabriolety, jakie można kupić za pieniądze.

Najbardziej luksusowym kabrioletem jest bez wątpienia Rolls Royce Dawn. Jeśli jednak 400 tys. dolarów to zbyt wiele jak na weekendowy krążownik, możesz rozważyć bardziej „przystępny” Bentley Continental GTC. Te dwa modele to najbardziej luksusowe i komfortowe kabriolety dostępne obecnie w sprzedaży.

Tak czy inaczej, nie każdy lubi jeździć kabrioletem, niektórzy wolą trochę więcej wrażeń. Jeśli jesteś jednym z nich, koniecznie sprawdź wolnossące Lamborghini Aventador S Roadster z silnikiem V12. Jeśli jednak wolisz egzotyczne GT z przednim silnikiem, sprawdź Ferrari 812 GTS.

Rolls Royce Dawn – Post opulent luxury

Kosztujący 400 tysięcy dolarów Rolls Royce Wraith jest szczytem motoryzacyjnej perfekcji. Każda powierzchnia wewnątrz Rolls Royce’a Dawn jest wyłożona najbardziej wykwintną skórą, najwyższej jakości aluminium i najbardziej charakterystycznymi wykończeniami z pełnoziarnistego drewna.

  Dlaczego samochody hybrydowe są złe?

Jeśli dodać do tego silnik V12 twin-turbo o mocy 563 koni mechanicznych, można by pomyśleć, że Dawn jest samochodem sportowym, ale tak nie jest. Rolls Royce nie wierzy w „luksusowe samochody ze sportowym zacięciem”. Rolls wierzy, że luksusowe samochody powinny być w 100% luksusowe, komfortowe, wyrafinowane i stylowe, a to jest oczywiste od razu po wejściu do Dawn.

Bentley Continental GTC – Prawdziwie luksusowy samochód ze sportowym zacięciem

Kilka lat temu Bentley wypuścił trzecią generację ukochanego Bentleya Continentala GT, który pod każdym względem jest zdecydowanie lepszy od swojego poprzednika. Od bardziej opływowego, bardziej wyrafinowanego wyglądu, charakteryzującego się mocnymi panelami z hydroformowanego aluminium, aż po kryształowe reflektory, nowy Continental to rzecz piękna.

Nowy Conti może być dostępny jako kabriolet lub 2-drzwiowe coupe. Możesz także wybrać pomiędzy bardziej sportowym modelem z silnikiem twin-turbo V8 a krążownikiem z silnikiem twin-turbo V12. Nowy Continental oferuje niesamowite wnętrze z niesamowitą dbałością o szczegóły i dokładnym systemem oświetlenia otoczenia, który sprawia, że w kabinie można poczuć się drogo i wystawnie.

Lamborghini Aventador S Roadster

Istnieją dwa rodzaje luksusowych samochodów w dzisiejszych czasach. Z jednej strony mamy Rolls Royce’a, Maybacha, Bentleya, którzy produkują najlepsze, najbardziej komfortowe luksusowe samochody dla tych, którym się powiodło. Po drugiej stronie mamy Ferrari, Lamborgini i McLaren, które specjalizują się w luksusowych samochodach egzotycznych o wysokiej wydajności, a żaden samochód nie krzyczy tak egzotycznie jak Lamborghini Aventador.

Nawet jeśli Aventador wkrótce zostanie wycofany z produkcji, odwołanie do tego samochodu z silnikiem V12 jest tak silne, jak nigdy dotąd. Wkrótce nie będziemy mogli cieszyć się samochodami takimi jak te, co powinno również oznaczać, że ich wartości po kilku latach pójdą tylko w górę.

  Czy szybkie ładowanie jest złe dla samochodów elektrycznych?

Ferrari 812 GTS

Ferrari 812 GTS to najlepszy model Ferrari, jaki można dziś kupić. Mimo że SF90 jest flagowym modelem Ferrari z obecnej linii, 812 GTS jest tym, czym powinno być prawdziwe Ferrari, a także prawdopodobnie ostatnim Ferrari tego typu. Dzięki krzyczącemu silnikowi V12, błyskawicznie zmieniającej się dwusprzęgłowej skrzyni biegów, 812 jest najpotężniejszym i najszybszym samochodem na tej liście.

812 wygląda niesamowicie, brzmi niesamowicie i jeździ niesamowicie, i nie ma prawie nikogo, kto uważa, że 812 GTS nie jest najlepszym kabrioletem GT, jaki można kupić w dzisiejszych czasach. Jednak trzeba być ostrożnym prowadząc tę bestię, ponieważ 800 KM+ nie jest stworzone dla każdego. Ten samochód może cię ugryźć, jeśli nie będziesz ostrożny, a tak właśnie powinno się czuć prawdziwe Ferrari.

FAQ Section

Jaki jest najlepszy używany luksusowy kabriolet?

Najlepszym używanym luksusowym kabrioletem jest zdecydowanie Mercedes Benz S-Class Coupe, ponieważ nadal oferuje 90% tego, co współczesny luksusowy samochód oferuje, ale za znacznie mniej pieniędzy. S-Class Coupe wygląda oszałamiająco i oferuje dwa ekrany panoramiczne deski rozdzielczej, które mogą wyświetlać wszystko, co kiedykolwiek chciałbyś od luksusowego samochodu.

Jednym z najlepszych aspektów Klasy S Coupe są siedzenia, ponieważ są one wspierające i wygodne w tym samym czasie, co oznacza, że Klasa S Coupe jest zarówno sportowe i luksusowe w ten sam sposób Bentley Continental jest, ale znowu, za dużo mniej pieniędzy.

  Czy akumulatory samochodów hybrydowych mogą eksplodować?

Jaki jest najlepszy kabriolet na rynku?

Najlepszym kabrioletem na rynku jest kosztująca 25 tys. dolarów Mazda MX-5 Miata. Ten kompaktowy samochód sportowy jest powszechnie uważany za najlepszy 2-miejscowy samochód sportowy, jeśli chodzi o wartość. Jeśli jednak chcesz mieć 4-miejscowy kabriolet, koniecznie sprawdź wychodzący z rynku kabriolet BMW serii 4.

BMW serii 4 to doskonałe połączenie komfortu i sportowego charakteru, ponieważ oferuje dynamiczny układ jezdny, który jest dość dobrze tłumiony. Wszystko to oznacza, że BMW serii 4 daje wiele radości z jazdy jako luksusowy krążownik szos lub weekendowy pogromca kanionów, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na sportową wersję M.

Czy kabriolety z miękkim dachem stają się dziś normą?

W ciągu ostatniej dekady większość producentów powoli odchodzi od kabrioletów z twardym dachem, ponieważ są one ciężkie, zbyt skomplikowane i drogie w produkcji. Oznacza to, że kabriolety z miękkim dachem powoli stają się normą, a hardtopy są coraz rzadziej spotykane.

Powszechną krytyką luksusowych samochodów z miękkim dachem jest to, że nie są one tak ciche i wygodne jak kabriolety z twardym dachem, ale Rolls Royce i Bentley zdołały pokazać, że ich modele kabrioletów są równie wygodne jak ich coupe i 4-drzwiowe warianty.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z