Jaki jest najlepszy luksusowy SUV dla seniorów?

Wiele osób lubi czuć się spełniony, a co lepiej to zrobić niż kupić luksusowy SUV na emeryturę. Po tym wszystkim, powinniśmy cieszyć się od czasu do czasu, a jeśli kochasz samochody szczególnie, zakup luksusowego 4×4 jest z pewnością uczta.

I istnieje wiele opcji do rozważenia tam. Jeśli chcesz mniejszy luksusowy SUV, Porsche Macan, Audi Q5, BMW X3, Range Rover Velar lub Mercedes Benz GLC są niesamowite opcje. Możesz również zdecydować się na mniejszą wersję SUV coupe, jeśli wolisz takie rzeczy.

Jeśli jesteś bardziej do średniej wielkości SUV, Mercedes Benz GLE, BMW X5, Range Rover Sport, Volvo XC90, Audi Q7, lub Porsche Cayenne są opcje wykonawcze do wyboru. Jeśli zależy Ci na najwyższym poziomie, warto rozważyć modele Lamborgini Urus, Bentley Benteyga lub Rolls Royce Cullinan.

Pełnowymiarowe 7-miejscowe SUV-y są bardziej zorientowane na rodzinę, ale niektórzy lubią jeździć ogromnym SUV-em nawet sami. BMW X7, Range Rover Vogue czy Mercedes Benz GLS to najpopularniejsze z nich.

Najlepszy luksusowy kompaktowy SUV dla seniorów

Kompaktowe SUV-y są teraz na fali. Każda marka skupia się przede wszystkim na kompaktowych SUV-ach EV, ponieważ wie, że kompaktowe SUV-y to najpopularniejszy segment SUV-ów w tej chwili. Są one wystarczająco duże, stosunkowo niedrogie, i pakowane z 99% wszystkich luksusowych funkcji.

Pierwszą opcją do rozważenia jest dobrze ugruntowane trio niemieckie, Audi Q5, BMW X3 i Mercedes GLC. Q5 jest wielki all-arounder tak jak każdy inny Audi tam, BMW jest trochę bardziej sportowy, a Mercedes GLC jest najbardziej relaksujący jeden.

  Który SUV jest lepszy - Cadillac czy Mercedes?

Wybór jednego z tych trzech powinien sprowadzać się do tego, czego oczekujesz od kompaktowego SUV-a i marki, którą lubisz najbardziej. Jeśli jednak chcesz jeszcze bardziej ekscytujących opcji, powinieneś rozważyć Porsche Macan lub Range Rover Velar.

Velar jest prawdopodobnie najlepiej wyglądającym kompaktowym SUV-em na rynku, a Macan jest najbardziej ekscytujący w prowadzeniu. Możesz również sprawdzić nowo przeprojektowanego Jaguara F-Pace, który jest mniej więcej zbudowany na tej samej platformie co Velar.

Najlepszy luksusowy SUV średniej wielkości dla seniorów

Wiele osób uważa, że kompaktowy SUV nie jest prawdziwym SUV-em, i nawet jeśli kompaktowe SUV-y oferują 99% niezbędnych wrażeń z jazdy SUV-em, to zazwyczaj nie są one dobre, jeśli chodzi o jazdę terenową i po prostu nie mogą równać się z obecnością na drodze i jakością wykonania średniej wielkości SUV-a.

A te, które mają największą prezencję na drodze to Lamborghini Urus i Rolls Royce Cullinan. Te dwa są najbardziej stylowe i najbardziej ekskluzywne SUV-y można kupić teraz, a jeśli dodać Bentley Benteyga tam jako doskonały środek między tymi dwoma, wybierz ten, który uważasz, że najlepiej pasuje do Twoich potrzeb i chce.

Jeśli jednak nie planujesz wydać fortuny na amortyzujący się samochód, możesz równie dobrze zdecydować się na BMW X5, Mercedesa GLE, Porsche Cayenne Volvo XC90 lub Range Rovera Sport. X5, Cayenne i RR Sport są najbardziej ekscytujące między trio i oferują również najbardziej sportowe wrażenia z jazdy.

  Jakiego używanego SUV-a powinienem unikać?

Audi Q7 jest najbardziej przestronny jeden i jest oparty na podwoziu jak Bentley Benteyga i Cayenne, ale Q7 nie pochodzą w konfiguracji 7-miejscowej. Jeśli chodzi o Mercedesa GLE, to ten średniej wielkości SUV jest najbardziej komfortową i relaksującą opcją w całym segmencie executive mid-size SUV.

Najlepszy luksusowy pełnowymiarowy SUV dla seniorów

A potem dochodzimy do flagowych SUV-ów, największych, najbardziej imponujących i zazwyczaj najbardziej zdolnych SUV-ów na rynku, przynajmniej w teorii. To powiedziawszy, jeśli chcesz jak najwięcej miejsca, jak to możliwe, to naprawdę jest to no-brainer zdecydować się na którykolwiek z nich, ale jeśli nie, bar Vogue, należy zdecydować się na średniej wielkości SUV zamiast.

To dlatego, że te SUV-y nie są wszystkie, że dużo „więcej” w porównaniu do średniej wielkości SUV, nie w ten sam sposób pełnowymiarowy sedan jest w porównaniu do średniej wielkości sedan. Jeśli spojrzysz na Mercedes Benz GLS, zdasz sobie sprawę, że GLE i GLS są takie same, jedyną prawdziwą różnicą między nimi jest rozmiar.

BMW X7 jest w pewnym sensie ulepszeniem w porównaniu do BMW X5, ale nadal nie ma sensu decydować się na jeden z nich, jeśli nie potrzebujesz dodatkowej przestrzeni, którą oferuje X7. Range Rover Vogue jest jednak prawdziwym okrętem flagowym Range Rovera, a Vogue sam w sobie jest ikoną SUV-ów, podobnie jak Mercedes Benz G-Class.

Sekcja FAQ

Jaki jest najbardziej luksusowy SUV, jaki można obecnie kupić za pieniądze?

Rolls Royce Cullinan, i nawet nie jest blisko. Rolls Royce to marka skupiająca się wyłącznie na luksusie i tylko luksusie, a nikt nie robi tego lepiej niż Rolls Royce. Inne niewiarygodnie luksusowe modele SUV to Benteyga, Range Rover Autobiography i Maybach GLS.

  Najlepsze SUV-y na pierwszy samochód

Ale nie ma porównania między żadnym innym SUV-em a Cullinanem, ponieważ Cullinan jest naprawdę mistrzem luksusowych SUV-ów.

Jaki jest najszybszy SUV, jaki można teraz kupić za pieniądze?

W ostatnich latach producenci samochodów zaczęli rozwijać sportowe SUV-y. Samochody takie jak Lamborghini Urus, Bentley Benteyga Speed i Porsche Cayenne Turbo S E-hybrid to najszybsze SUV-y dostępne obecnie na rynku.

Urus osiąga maksymalną prędkość 190 mil na godzinę, a prędkość 60 mil na godzinę z miejsca osiąga w nieco ponad 3 sekundy. Bentley Benteyga również osiąga prędkość 190mph, ale czas 0-60mph jest nieco wolniejszy w porównaniu do Urusa. I na koniec, Cayenne Turbo S E-hybrid osiąga 183mph i czas 0-60mph wynoszący 3,8 sekundy.

Czy powinienem zdecydować się na klasycznego SUV-a czy SUV-a coupe?

W dzisiejszych czasach możesz zdecydować się na pewnego rodzaju SUV-a coupe. Niektóre modele, takie jak Cayenne Coupe, GLE Coupe, Audi Q8 i BMW X6 to rzeczywiście SUV-y coupe. Ale jedyną ich zaletą jest stylistyka, a dużą wadą brak miejsca.

Te SUV coupe kompromis znacznie na przestrzeni pasażerskiej z tyłu i to może być dealbreaker dla niektórych. Warto wspomnieć, że Audi Q8 oferuje największą ilość miejsca dla pasażerów z tyłu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z