Jaki jest najlepszy Mercedes klasy S, jaki kiedykolwiek powstał?

Jaki jest najlepszy Mercedes klasy S, jaki kiedykolwiek powstał?

Mercedes S-klasa reprezentuje najwyższy poziom komfortu i luksusu, jaki Mercedes może zaoferować. Klasa S zawsze miała zadatki na prawdziwego flagowego sedana. To najdłuższy, najbardziej komfortowy, najdroższy i najbardziej wyposażony sedan w ofercie Mercedesa.

W 2021 roku Mercedes wypuści na rynek nową, siódmą generację klasy S, nazwaną W223. Nowa klasa S to zawsze ekscytujący czas w branży motoryzacyjnej, ponieważ każda nowa klasa S wychodzi z mnóstwem innowacji i ekscytujących funkcji, ale żaden model klasy S nie zrobił tego lepiej niż legendarny W140.

Mercedes W140 S-class

Najlepszym Mercedesem klasy S, jaki kiedykolwiek powstał, jest model W140. Był on produkowany w latach 1992-1998 i jest zdecydowanie najważniejszą klasą S, jaka kiedykolwiek powstała. W140 ma tak wielkie dziedzictwo, ponieważ był to ostatni sedan Mercedesa zbudowany zgodnie z filozofią „najlepsze za wszelką cenę” i to właśnie dlatego W140 jest nadal uważany przez wielu za najlepszą klasę S wszech czasów.
Modele, które pojawiły się po W140, a zwłaszcza W220, były nękane przez wiele obniżek cen, co spowodowało, że klasa S W220 zyskała tytuł „najgorszego przeprojektowania w historii motoryzacji”, przyznawany przez wiele publikacji i magazynów motoryzacyjnych.
W140 był wielkim skokiem naprzód, ponieważ ta generacja klasy S zadebiutowała wiele różnych luksusowych i bezpiecznych funkcji, których nadal brakuje w wielu nowoczesnych „premium” luksusowych marek dzisiaj. W140 był pierwszym samochodem, który wprowadził funkcję „miękkiego zamykania drzwi”, której wiele luksusowych marek samochodów nie stosuje do dziś.
W140 był również pierwszym samochodem, w którym wprowadzono system ESC (Electronic Stability Control), podwójnie szklone okna dla zwiększenia ciszy, najnowocześniejszą kontrolę trakcji, nawigację, a nawet podstawowy system komend głosowych. Co więcej, W140 zadebiutował również z wycieraczkami reagującymi na deszcz, miękko zamykającym się bagażnikiem oraz parą bocznych kurtynowych poduszek powietrznych dla zwiększenia bezpieczeństwa.

  Czy Mercedesy wymagają częstych przeglądów?

Mercedes W221 S-class

Klasa S W220 nie zapisała się na kartach historii flagowych sedanów Mercedesa, więc w 2007 roku Mercedes musiał wymyślić nowy model, który nie dzieliłby żadnej tożsamości z niesławnym W220. Tak też się stało i tak narodziła się Klasa S W221.
Klasa S W221 jest powszechnie uznawana za powiew świeżości po W220 i jest jednym z najlepszych przeprojektowań Klasy S w najnowszej historii. W221 to pierwszy luksusowy sedan, który oferował hybrydowy układ napędowy. Co więcej, zadebiutował również system monitorowania martwego pola, system kontroli pasa ruchu oraz system ostrzegania o przekroczeniu prędkości.
Klasa S W221 zapoczątkowała również nową erę w dziale projektowym Mercedesa dla wszystkich modeli, nie tylko sedanów. Modele po W221 dzieliły podobny etos projektowania, będąc nieco bardziej masywnymi i oferując gładszy design. Klasa S W221 była również pierwszym modelem Mercedesa, w którym zaczęto stosować technologię podczerwieni w różnych systemach bezpieczeństwa.

Mercedes W222 S-class

W 2013 roku Mercedes wyszedł z modelem W222 klasy S, a przyjęcie było raczej mieszane, dopóki nie otworzyłeś drzwi. W222 reprezentuje największy skok w projektowaniu wnętrza w całej historii Mercedesa.
Całkowicie nowy, najnowocześniejszy układ dwóch ekranów oferował niesamowitą funkcjonalność i do dziś jest przez wielu chwalony jako lepsza opcja niż system oferowany dziś w zupełnie nowej klasie S W223. Lista technologicznych innowacji w modelu W222 jest również niezwykle długa.
W222 był pierwszym samochodem w historii bez jednej żarówki, ponieważ każde pojedyncze źródło światła zamontowane w W222 S-klasie było napędzane technologią LED, samochód oferował nawet kryształy Swarovskiego w reflektorach.
Model W222 znany jest również z debiutu wielu innowacji inżynieryjnych, takich jak nowa technologia aluminiowej karoserii hybrydowej, która znacznie zwiększyła sztywność skrętną samochodu.
Ponadto, wprowadzono dwa nowe systemy wspomagające jazdę. W modelu W222 zadebiutował system Road Surface Scan, który potrafił z wyprzedzeniem wykrywać wyboje, a także system Magic Body Control, który dostosowywał pracę zawieszenia i amortyzatorów, aby jazda była płynna i komfortowa.

  Które Mercedesy mają MBUX?

More questions about the impressive Mercedes S-class

Czy nowa klasa S W223 to jedna z najlepszych klas S, jakie kiedykolwiek powstały?

Jest bardzo mało prawdopodobne, że nowa W223 S-klasa będzie czymś innym niż genialnym, ale ta S-klasa jest jeszcze we wczesnej fazie swojego życia i ma trafić na drogi w niedalekiej przyszłości. Nowy W223 oferuje również wiele innowacji, ale wiele z nich nie było jeszcze testowanych przez dłuższy okres czasu.
Innowacyjne dodatki do tego modelu Klasy S obejmują nowy zestaw wskaźników 3D, sterowanie gestami, funkcje rzeczywistości rozszerzonej, inteligentne oświetlenie otoczenia, poduszki powietrzne dla pasażerów tylnych siedzeń oraz imponujący układ kierowniczy z tylną osią, który może obracać się nawet o 10 stopni. Nowy układ kierowniczy praktycznie skróci promień skrętu samochodu i sprawi, że będzie on o wiele bardziej zwrotny.

Jak Audi i BMW wypadają na tle Mercedesa klasy S?

Rywalizacja pomiędzy tymi trzema markami w oferowaniu najlepszego flagowego pełnowymiarowego sedana ma już kilkadziesiąt lat. Audi oferuje eleganckie i niedoceniane A8, długi komfortowy stan sedan sztuki, który z pewnością stawia się do klasy S, ale jest dla niektórych, trochę zbyt niedoceniane.
Z drugiej strony, BMW serii 7 oferuje śmiały i uderzający projekt, który z pewnością przyciąga wiele uwagi. Jednak w porównaniu z A8 lub klasą S, brakuje mu nieco w dziale wnętrza. Wybór któregokolwiek z tych 3 jest realną opcją, a wszystkie z nich z pewnością zrobią wrażenie nawet na najbardziej wymagających klientach.

  Który SUV jest lepszy - Cadillac czy Mercedes?

Jak klasa S wypada na tle najdroższych luksusowych sedanów na rynku?

Rolls Royce i Bentley są powszechnie uważane za najlepsze flagowe luksusowe sedany producentów samochodów. Oba te modele są znacznie droższe od klasy S, ale nie mogą się równać z niemieckim sedanem w dziale technologii.
Jeśli chodzi o jakość, Bentley lub Rolls to znaczący krok powyżej klasy S. Oba te modele nadal oferują 12-cylindrowe silniki, które są także wyraźnym krokiem naprzód w stosunku do silników oferowanych w nowych pojazdach klasy S. Ponadto, atrakcyjność marki Bentley lub Rolls jest również wyraźnym krokiem powyżej trzyramiennej gwiazdy.
Jednak największą różnicą pomiędzy tymi trzema markami samochodowymi jest możliwość personalizacji Bentleya lub Rollsa w stopniu, którego klasa S po prostu nie oferuje.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z