Kia Sorento Niezawodność

Firma Kia Corporation została założona w maju 1944 roku i jest najstarszym koreańskim producentem samochodów. Każdego roku produkowanych jest ponad 1,4 miliona pojazdów Kia w 14 zakładach produkcyjnych i montażowych w ośmiu krajach. Kia Sorento to średniej wielkości SUV typu crossover (wcześniej znany jako SUV typu body-on-frame) wyprodukowany w 2002 roku przez południowokoreańskiego producenta Kia.

Przegląd

Standardowo montowany jest rzędowy silnik czterocylindrowy o mocy 191 KM, a dostępny jest turbodoładowany silnik czterocylindrowy o mocy 281 KM. Oba są połączone z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów, podczas gdy model hybrydowy posiada sześciobiegową automatyczną skrzynię biegów. Kilku kierowców uważa, że V6 ma dużo mocy, ale niektórzy lubią nową opcję turbodoładowanego czterocylindrowca, zauważając, że również ma dużo mocy w większości sytuacji i działa płynnie z minimalnym opóźnieniem turbo.

Niezawodność

Pomimo bardzo wysokiej oceny zadowolenia klientów, poprzednie Sorento nie było bezawaryjne – 23,8% z nich doświadczyło jednej lub więcej usterek w ciągu pierwszego roku użytkowania. Na szczęście większość z nich to raczej drobne usterki elektryczne niż poważne awarie. Ze względu na liczne usterki nie jest wcale niezawodny.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest głównym problemem dla kierowców. Spokój umysłu sprawia, że poruszanie się po drogach i terenie jest przyjemniejsze i mniej stresujące. Jednak przy zakupie pojazdu konsumenci biorą pod uwagę również styl, komfort, wygodę, wydajność, cenę i inne czynniki. NHTSA poddała Kię Sorento 2020 testowi i przyznała jej pięć gwiazdek za bezpieczeństwo.

Wartość odsprzedaży

Kia Optima dobrze trzyma swoją wartość, z bardzo małą amortyzacją w ciągu pierwszych trzech lat posiadania. KIA Sorento po 5 latach amortyzuje się o 55%, a jej 5-letnia wartość odsprzedaży wynosi 15 627 dolarów.

Konserwacja i naprawy

W oparciu o średnie roczne koszty utrzymania Kia Sorento w wysokości 533 USD i średnie koszty utrzymania pojazdu w wysokości 651 USD, Sorento jest znacznie tańsze w utrzymaniu niż przeciętny samochód.

FAQ

Czy Sorento to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Kia Sorento jest samochodem z napędem na wszystkie koła.

  Chevrolet City Express Niezawodność

Ile miejsc jest w Sorento?

Kia Sorento to samochód z 7 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Mały SUV 4WD

Jaka jest moc w Kia Sorento i czy ma turbo?

Kia Sorento ma 281 koni mechanicznych i 311 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Regular Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.5 L Układ paliwowy to: Port/bezpośredni wtrysk.

Jak duży prześwit ma Sorento?

8,2 cala ( 20,83 cm )

Jaki typ kół posiada?

Sorento ma przednie aluminiowe koła 18 X 7,5 cala i tylne aluminiowe koła 18 X 7,5 cala.

Czy Kia Sorento ma dużo problemów?

Istnieje wiele kosztownych problemów, które te modele dzielą. Problemy te obejmują problemy elektryczne, problemy z silnikiem i problemy z pasami bezpieczeństwa/pasami/światłami. Awaria silnika jest najpoważniejszym problemem w tych modelach Kia Sorento.

Jak długo wytrzymuje Kia Sorento?

Sorento może wytrzymać do 200 000 mil. Jeśli przejeżdżasz około 15 000 mil rocznie, Kia Sorento może wytrzymać 13 lat.

Czy Kia Sorento ma problemy z przekładnią?

Problemy ze skrzynią biegów w Sorento mogą objawiać się jako opóźnienia w zmianie biegów, zgrzytanie, przeskakiwanie lub przyspieszanie podczas przyspieszania, uczucie drżenia lub gwizdanie dźwięków oraz zapach spalenizny spod maski samochodu.

Czy lepszy jest Santa Fe czy Sorento?

Sorento jest najlepszym wyborem, jeśli musisz posadzić sześć lub siedem osób. Ale jeśli potrzebujesz tylko 5 osób, to może to być trudna decyzja. Chociaż Sante Fe ma więcej miejsca dla kierowcy i pasażerów z przodu, wymiary drugiego rzędu są niemal identyczne, co daje Kia Sorento ogólną przewagę.

Czy warto kupić Kia Sorento?

SUV Kia Sorento to dobry SUV średniej wielkości. Ten crossover ma dopracowane wnętrze, z wygodnymi fotelami i łatwym w obsłudze systemem infotainment. Sorento jest wygodne w prowadzeniu i ma opanowane prowadzenie.

Co jest nie tak z Kia Sorento 2020?

NHTSA otrzymuje najwięcej skarg od właścicieli pojazdów dotyczących problemów z układem elektrycznym i napędowym. Popularność SUV-ów wciąż rośnie, nawet modeli 2020 Kia Sorento. Jedyną rzeczą, która czyni ten model „epickim” jest jego wadliwy układ napędowy i niesprawny system elektryczny.

  Kia Rondo Niezawodność

Czy Sorento to dobry samochód?

Tak, Sorento mid-size SUV jest bardzo dobry. Wnętrze tego crossovera zostało całkowicie przeprojektowane na rok modelowy 2021. Charakteryzuje się wygodnymi siedzeniami i intuicyjnym interfejsem infotainment. Sorento dobrze się prowadzi i jeździ komfortowo.

Która jest lepsza Toyota Highlander czy Kia Sorento?

Sorento ma nieco wyższy moment obrotowy i skuteczniej przekazuje moc na koła niż Toyota Highlander. Jeśli masz do przewiezienia wielu pasażerów, Toyota Highlander jest lepszym wyborem niż Kia Sorento.

Czy Sorento ma podgrzewaną kierownicę?

Tak, ma podgrzewaną kierownicę. Przestronna kabina Sorento 2022 posiada standardowo montowany trzeci rząd siedzeń i oferuje wystarczającą ilość miejsc dla siedmiu osób. Wśród dostępnych elementów wyposażenia, które mają wpływ na kierowcę, znajduje się podgrzewana kierownica i fotel kierowcy z 14-stopniową regulacją siły wspomagania.

Jaka jest różnica między Kia Sorento 2021 i 2022?

2022 Sorento i 2021 Sorento mają układ napędowy, który produkuje 191 KM do 281 KM, odpowiednio. Jedną z różnic jest model PHEV, który będzie dostępny w linii 2022 Sorento. Większość trimerów Sorento będzie wyposażona w nową wersję adaptacyjnego napędu na wszystkie koła z trybem Lock Mode.

Czy w 2022 roku Kia Sorento Hybrid będzie miała napęd AWD?

Modele Kia Sorento Hybrid wyposażone są w silnik hybrydowy o pojemności 1,6 litra, który w zależności od rodzaju silnika może generować do 227 koni mechanicznych. Model 2022 Kia Sorento Hybrid jest dostępny zarówno z napędem na przednie, jak i na wszystkie koła.

Czy 2022 Kia Sorento ma wentylowane siedzenia?

Tak, Sorento ma wentylowane fotele. System wentylacji pomaga utrzymać pasażerów w chłodzie poprzez cyrkulację powietrza przez otwory w zagłówkach.

Czy Kia Sorento z 2022 roku ma fotele z pamięcią ustawień?

Otrzymują one standardowe fotele z pamięcią. Fotele te regulują się automatycznie w zależności od wielkości pasażera.

Co konkuruje z Kia Sorento?

  • Honda Pilot.
  • Toyota Highlander.
  • Nissan Pathfinder.
  • Dodge Durango.
  • Ford Explorer.
  • Subaru Ascent.
  • Volkswagen Atlas.
  • Mazda CX-9.
  Honda Civic Type R Niezawodność

Jaki samochód jest lepszy od Kia Sorento?

Ford Explorer jest jego głównym konkurentem i występuje zarówno w modelach z napędem gazowo-elektrycznym, jak i benzynowym. Dostępne są również trzyrzędowe miejsca siedzące. Jednak Sorento dzieli platformę z pięciomiejscowym Hyundaiem Santa Fe, który w 2021 roku otrzyma nowy wygląd oraz wersję hybrydową.

Czy Kia Sorento 2022 ma wyświetlacz head-up?

Tak, Kia Sorento 2022 posiada wyświetlacz head-up. Funkcja ta pozwala kierowcom widzieć informacje takie jak ograniczenia prędkości, wskazówki nawigacyjne i inne ważne dane bez konieczności odrywania wzroku od drogi.
Sorento PHEV wyróżnia się wizualnie dzięki nowym 19-calowym kołom i portowi ładowania umieszczonemu na tylnym prawym błotniku. Wyższe wersje wyposażeniowe mają panoramiczny dach. Wewnątrz znajduje się siedem miejsc, w tym dwa fotele kapitańskie w drugim rzędzie. Tylko SX ma 12,3-calową cyfrową tablicę przyrządów z wyświetlaczem head-up.

Jaka jest różnica między Sorento L i LX?

Wersja LX posiada wszystkie te same elementy wyposażenia, co wersja L, ale model LX ma dodatkowo szyby przednie z redukcją hałasu, relingi dachowe i dwa dodatkowe porty USB. W przeciwieństwie do wersji L, wersję LX można zamówić z dodatkowymi pakietami, takimi jak Convenience Package.

Czy Kia Sorento z 2022 roku ma szyberdach?

Tak, panoramiczne szyberdachy są dostępne w modelu 2022 Sorento. Jest to jeden z niewielu średniej wielkości SUV-ów z taką opcją. Dostępne wersje wyposażenia ze standardowym panoramicznym szyberdachem to S, EX, SX i SX Prestige.

Czy Kia Sorento ma 7 miejsc?

Kia Sorento, średniej wielkości crossover ze standardowymi miejscami siedzącymi dla maksymalnie siedmiu osób, należy do przyjaznej rodzinie linii Kia.

Czy Kia Sportage jest większa od Sorento?

Nie, Kia Sportage jest mniejsza od Sorento.

Czy Sorento ma podgrzewane siedzenia?

Tak, podgrzewane fotele są standardowym wyposażeniem modelu Sorento.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z