Które małe samochody mają system wspomagania parkowania?

Park assist to termin, który powszechnie odnosi się do szczególnego rodzaju systemu wspomagania kierowcy. Systemy te zostały opracowane z myślą o osobach, którym brakuje wystarczającej pewności siebie i/lub doświadczenia, jeśli chodzi o parkowanie, zwłaszcza równoległe.

Przez wiele lat te systemy były zarezerwowane tylko dla samochodów luksusowych, ale w ostatniej dekadzie te systemy zostały podstępnie w dół na bardziej przystępnych cenowo samochodów kompaktowych, w tym hatchbacków, małych sedanów i małych SUV-ów.

Niektóre hatchbacki jak Ford Fiesta, Ford Focus, VW Polo, Audi A3, VW Golf, Nissan Leaf wszystkie są wyposażone w te funkcje, a jeśli masz problemy z parkowaniem taki mały pojazd, to na pewno należy sprawdzić odpowiednie pola przy wyborze wyposażenia opcjonalnego.

Jeśli jesteś bardziej kompaktowy sedan typu facet, będziesz mile zaskoczony, że prawie wszystkie konkurencyjne kompaktowe sedany nie oferują asystenta parkowania. Najpopularniejsze kompaktowe sedany, które posiadają asystenta parkowania to Tesla Model 3, Audi A4, BMW serii 3, Mercedes Benz C-Class, Toyota Prius, Jaguar XE i wiele innych.

Jeśli chcesz mniejszego SUV-a, który oferuje asystenta parkowania, VW T-Cross, Jeep Compass, Peugeot 2008, Ford Puma lub Toyota RAV to tańsze opcje, a Audi Q5/Q3, BMW X1/X3, Mercedes GLA/GLC, Volvo XC40 lub Range Rover Velar to najpopularniejsze opcje luksusowe.

Najlepsze małe hatchbacki z asystentem parkowania

Małe hatchbacki nie są już tym, czym były kiedyś. Obecnie można wyekwipować hatchbacka w niemal ten sam zestaw opcji, które jeszcze kilka lat temu były dostępne tylko dla flagowych modeli. Jeśli jeździsz głównie po mieście i nie potrzebujesz dużo dodatkowej przestrzeni na ładunek lub pasażerów z tyłu, hatchback jest prawdopodobnie najlepszym wyborem.

  Samochody o najmniejszym zużyciu paliwa

A niewiele jest opcji, które prezentują tak dobrą wartość jak Ford Fiesta. Fiesta może być wyposażona w system wspomagania parkowania, a w połączeniu z czujnikami parkowania i doskonałą widocznością, parkowanie nią jest banalnie proste. Podobnie jest z Focusem, mimo że jest on nieco większy i droższy.

Ale jeśli cenisz sobie europejskie marki i nie chcesz płacić fortuny, VW ma Cię pod opieką dzięki nowemu VW Polo lub VW Golfowi. Te dwa są mistrzami wartości, jeśli chodzi o samochody europejskie, a dzięki niedawnemu kompletnemu remontowi, oba te samochody można mieć z zaawansowanymi funkcjami wspomagania parkowania.

Jeśli chcesz wydać najmniej pieniędzy i nadal korzystać z zaawansowanych technologii wspomagania parkowania, należy zdecydować się na Nissan Leaf, jak Leaf oferuje Nissan state-of-the-art ProPilot Park, który praktycznie parkuje samochód całkowicie. Luksusową opcją w tym segmencie jest zupełnie nowe Audi A3, które oferuje wszystkie niezbędne technologie, jakich potrzebujesz.

Małe sedany z asystentem parkowania

W miarę upływu czasu, z każdą kolejną generacją, samochody stają się nieco większe z zewnątrz i znacznie większe wewnątrz, dzięki zaawansowanemu zarządzaniu przestrzenią. Oznacza to, że w nowym BMW serii 3 otrzymujesz porównywalną ilość miejsca, co w BMW serii 5 sprzed 10 lat, więc rozsądnie jest rozważyć mniejszego sedana jako następny zakup.

Tesla Model 3, prawdopodobnie najbardziej kosmiczny z całej grupy, jest niesamowitym samochodem. Dzięki funkcji Smart Summon, Model 3 może nie tylko sam zaparkować, ale może również zbliżyć się i opuścić miejsce parkingowe autonomicznie i jest najlepszym samochodem EV do samodzielnego parkowania na całym rynku kompaktowych sedanów.

  Najlepszy samochód sportowy dla wysokich kierowców

Prawdopodobnie najlepszy silnik spalinowy mały sedan jest zupełnie nowy Mercedes Benz Klasy C, jak nowy Klasy C praktycznie wydaje się jak zmniejszona wersja potężnego Mercedes S-Class. Klasa C wyposażona jest w technologię Active Parking Assist, która oferuje zaawansowane możliwości samodzielnego parkowania po naciśnięciu jednego przycisku.

Jeśli chcesz niedrogą opcję, wybierz Toyotę Prius, ponieważ ta niezwykle zdolna i wyrafinowana maszyna jest również wyposażona w aktywny program wspomagania parkowania. Nie ma korelacji między złą jazdą a posiadaniem Priusa, więc może nie być powodu, aby zdecydować się na taką pomoc, ponieważ tylko kierowcy wyścigowi jeżdżą Priusami.

Najlepsze małe SUV-y z asystentem parkowania

Żyjemy w czasach, w których SUV-y dominują w arkuszach kalkulacyjnych sprzedaży nowych samochodów, a zdecydowana większość marek samochodowych pompuje ogromne sumy pieniędzy na rozwój i produkcję SUV-ów nowej generacji. Ale istnieje mnóstwo niesamowitych opcji już teraz, ponieważ istnieje wiele wyrafinowanych i bardzo dobrze wyposażonych małych SUV-ów w sprzedaży.
Nagroda za najlepszy stosunek jakości do ceny trafia do VW T-Cross, ponieważ ten subkompaktowy SUV/crossover oferuje nowoczesną technologię, podwyższoną pozycję za kierownicą oraz odznakę premium za stosunkowo przystępną cenę. Co więcej, T-Cross jest standardowo wyposażony w wiele zestawów bezpieczeństwa i dopiero niedawno został odświeżony.

Jedna z najbardziej zorientowanych na wartość marek na świecie – Toyota, oferuje RAV4 jako doskonały kompaktowy SUV, a sprzedaż RAV4 z pewnością potwierdza fakt, że RAV4 jest w pewnym sensie królem w tym konkretnym segmencie, a także oferuje systemy wspomagania parkowania z przodu i z tyłu.

Jeśli chodzi o opcję luksusową, BMW X1 wydaje się być bardzo wartościowe, biorąc pod uwagę to, co dostajesz. X1 wygląda na większy, czuje się większy i jeździ większy niż większość jego konkurentów, a także może być wyposażony w zaawansowany system wspomagania parkowania.

  Jaki jest najbrzydszy samochód?

Sekcja FAQ

Czy system Park Assist jest tego wart?

To zależy od poziomu Twojej wiedzy i pewności siebie. Jeśli naprawdę jesteś do bani w parkowaniu, to tak, warto. Jeśli masz przyzwoite umiejętności parkowania i nie masz nic przeciwko parkowaniu równoległemu od czasu do czasu, to tak, warto, ponieważ może to zaoszczędzić wiele czasu i wysiłku.

Jak niezawodne są systemy wspomagania parkowania?

Systemy wspomagania parkowania są dość niezawodne, ponieważ mogą zmniejszyć szanse na zablokowanie koła nawet o 81% (AAA UK), a także skrócić czas potrzebny do prawidłowego zaparkowania samochodu. Co więcej, systemy te są w stanie uczynić cały proces o wiele bardziej efektywnym.

Nie są one jednak doskonałe i nie oczekuj, że system ten całkowicie przejmie kontrolę, ponieważ czasami może on błędnie zinterpretować przeszkodę i zniweczyć swój cel.

Czy samochody są standardowo wyposażone w system wspomagania parkowania?

Większość współczesnych samochodów nie jest standardowo wyposażona w system wspomagania parkowania, szczególnie modele niższej klasy od producentów z dolnej półki. Pamiętaj, aby sprawdzić listę standardowego wyposażenia przed zakupem danego samochodu, ponieważ większość z nich, zwłaszcza bardziej zaawansowane systemy, nie są zawarte w standardzie.
Niektóre marki i modele z wyższej półki są standardowo wyposażone w zaawansowany system wspomagania parkowania, ale stanowią one zdecydowaną mniejszość. Jeśli chcesz dodać asystent parkowania, patrzysz na $ 500-$ 4k rachunek w zależności od różnych pakietów, które pochodzą z asystentem parkowania.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z