Który samochód hybrydowy ma najdłuższy zasięg?

Nasycenie rynku hybrydowego powoli zaczyna nabierać kształtów, jako takie, istnieje wiele hybryd tam, a niektóre z nich są lepsze niż inne. Aż prawie 12 lat temu Chevy Volt stał się pierwszą hybrydą Plug-in produkcji w USA, a do 2019 roku sprzedano aż 5,4 mln hybryd.

Obecnie, 400 mil na jednym jest uważany za imponujący dla EV, ale hybryda może przejść daleko poza tym. To powiedziawszy, Kia Optima Hybrid jest oceniana na 713 mil, podczas gdy Hyundai Ioniq Blue Edition, który może przejść aż 700 mil.

Za klub 700 mil, szlaki Toyota Camry Hybrid LE z maksymalnie 689 mil, podczas gdy jego brat Prius Eco jest oceniana na 655 mil. Chevy Malibu Hybrid jest oceniana na 637 mil i SUV z najdłuższym tytułem zakres idzie do Kia Niro FE, który może zrobić 618,8 mil.

Warto wspomnieć, że te szacunki zasięgu są głównie związane z jazdą w mieście, ponieważ samochody hybrydowe mają tendencję do cierpienia na autostradzie. Jeśli zastanawiasz się, która hybryda ma dłuższy zasięg elektryczny, to jest to BMW i3 z 153-milowym zasięgiem, podczas gdy Honda Clarity na drugim miejscu może zrobić tylko 47 mil.

Kia Optima Hybrid

Kia Optima Hybrid ma tylko średnie hybrydowe oceny EPA z 39MPG w mieście, 45MPG na autostradzie, i 41mpg połączone, ale gdzie Optima bierze to jest 16-galonowy zbiornik paliwa. Oprócz wydajności, Optima oferuje kilka pożądanych udogodnień i luksusowych funkcji za przystępną cenę.

  Najlepsze samochody hybrydowe dla wysokich kierowców

Android Auto, Apple Car Play, kamera cofania i 7-calowy ekran dotykowy są dostępne w standardzie, podczas gdy Ty możesz wybrać mnóstwo dodatkowego wyposażenia. Przestrzeń jest łaskawa zarówno dla pasażerów, jak i dla ładunków, a Optima również wygląda dobrze.

Honda Ioniq Blue Edition

Hyundai Ioniq Blue to jedna z najbardziej przystępnych cenowo hybryd na rynku. Oferując tylko 12-galonowy zbiornik, Ioniq oferuje 57MPG w mieście, 59MPG na autostradzie i 58MPG łącznie, co pozwala Ioniq stać się najbardziej wydajnym hybrydowym hatchbackiem z całej rodziny IONIQ.

Ioniq Blue kosztuje około $23k i jest standardowo wyposażony w dwustrefową kontrolę klimatu, 7-calowy ekran dotykowy, Android Auto, Apple CarPlay, Bluetooth, keyless go, i High Def radio. Ioniq to idealna hybryda dla kogoś, kto chce mieć świetny miejski runaround za nie tak duże pieniądze.

Toyota Camry Hybrid LE

Honda Camry Hybrid LE jest jednym z najlepszych samochodów hybrydowych do jazdy na długich dystansach. Z 51MPG miasto ocena, 53MPG autostrady ocena, i 52MPG połączone, Camry LE jest dobry dla około 689 mil, co czyni go najlepszym samochodem długodystansowym Toyota obecnie sprawia.

Jeśli sparujesz to ze standardowymi pakietami bezpieczeństwa, które łączą funkcje takie jak adaptacyjny tempomat, automatyczne światła drogowe, utrzymywanie pasa ruchu, wykrywanie pieszych i wiele innych, Camry jest świetnym rodzinnym sedanem z równie imponującym długodystansowym rodowodem.

Toyota Prius ECO

Nie sposób mówić o wydajności bez wspomnienia o Toyocie Prius. Mimo, że Prius nie jest już najbardziej wydajnym samochodem w USA, nadal zajmuje miejsce w pierwszej piątce w prawie każdej kategorii wydajności. Przy maksymalnych osiągach 58MPG i zbiorniku paliwa o pojemności 11,3 galonów, Prius ECO wystarcza na przejechanie 655 mil.

  Czy samochody hybrydowe są dobre do jazdy po górach?

Toyota Prius to samochód znany wszystkim ze swojej niezawodności, wydajności i nudy. Jeśli więc to jest coś, co Cię interesuje, koniecznie sprawdź Priusa Eco.

Chevrolet Malibu Hybrid

Chevrolet Malibu Hybrid to jeden z najlepszych samochodów amerykańskiej produkcji do jazdy na długich dystansach, ponieważ zasięg Malibu Hybrid szacowany jest na 637 mil. Oceny EPA są 49MPG miasto, 43MPG autostrady i 46MPG połączone, które sprawiają, że Malibu przyzwoity rywal. Trzeba jednak pamiętać o 13-galonowym zbiorniku paliwa.

Oprócz wydajności, Malibu jest jak każdy inny model Chevy Malibu. Oznacza to, że jest standardowo wyposażony w wiele przydatnych urządzeń, takich jak Android Auto, Apple Car Play, Wifi-Hotspot i nowo przeprojektowany 8-calowy ekran panoramiczny infotainment. Jeśli chodzi o wygląd, Malibu wygląda lepiej niż prawie każdy inny samochód na tej liście.

Sekcja FAQ

Czy hybrydy są dobre do jazdy na długich dystansach?

Hybrydy nie są dobre do jazdy na długich dystansach, ponieważ oferują mniejsze silniki elektryczne, które w teorii powinny przejąć obciążenie silnika spalinowego. Jednakże, mniejszy silnik elektryczny nie jest w stanie napędzać przyzwoitej wielkości samochodu przez dowolną ilość czasu ciągłej jazdy po autostradzie.

Oznacza to, że większość obciążenia będzie na silniku spalinowym, który poświęci wydajność. Co więcej, hamowanie odzyskowe jest praktycznie bezużyteczne przy jeździe autostradowej, tak samo jak tryb tylko elektryczny.

Jak zwiększyć zasięg samochodu hybrydowego?

Aby zmaksymalizować zasięg samochodu hybrydowego, należy jechać płynnie, ze stałą prędkością, bez przekraczania 60mph. Powinieneś zmaksymalizować hamowanie odzyskowe, co oznacza, że powinieneś włączyć najbardziej agresywny tryb hamowania odzyskowego i starać się unikać używania hamulców ciernych, jeśli możesz to zrobić bezpiecznie.

  Jaki mały SUV ma najwięcej koni mechanicznych?

Ponadto należy konserwatywnie używać klimatyzacji i starać się mieć zamknięte okna. Pamiętaj, aby nie przepakowywać samochodu, ponieważ zwiększona waga ma negatywny wpływ na wydajność. Wymieniaj opony w zalecanych odstępach czasu, aby uzyskać jak najlepsze parametry tarcia. Co najważniejsze, bądź uprzejmy dla swojego akumulatora, ponieważ jego degradacja w czasie jest niezwykle istotna.

Czy można dostroić samochód hybrydowy?

Samochód hybrydowy rzeczywiście można dostroić, aby oferował większą moc, ale proces ten wymaga nieco więcej delikatności i poświęcenia. Jeśli chcesz zwiększyć moc dobrze używanej hybrydy o dużym przebiegu, najlepiej byłoby wymienić baterie, ponieważ z czasem ulegają one degradacji.

Sam silnik elektryczny może być również dostrojony, ale nie jest to wskazane, ponieważ może to zepsuć system hybrydowy, jeśli nie jest to zrobione poprawnie. Najprostszym i najmniej szkodliwym sposobem strojenia hybrydy jest dostrojenie silnika lub zainstalowanie innego remapu na ECU, ale to utrudni wydajność.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z