Który SUV Mercedesa jest 7-miejscowy?

Który SUV Mercedesa jest 7-miejscowy?

Jeśli szukają Państwo samochodu rodzinnego, Mercedes-Benz ma dla Państwa wiele opcji. Ale jeśli szukają Państwo prawdziwego samochodu rodzinnego z 7 miejscami siedzącymi, Mercedes oferuje tylko kilka opcji.

Mercedes-Benz Klasy GLS i Klasy E z wagonem są 7-osobowe. W przeciwieństwie do niektórych modeli, które są 5-miejscowe, ale z opcją 7-miejscową, te dwa modele mają 7 miejsc w standardzie. Mercedes-Benz Klasy GLB i GLE są 5-miejscowe, ale z opcją 7 miejsc w swoich ostatnich modelach.

Zarówno Mercedes-Benz Klasy GLS, jak i Klasa E są przestronne i pojemne. W rzeczywistości te dwa modele oferują jedną z największych pojemności ładunkowych. W rezultacie są doskonałe na rodzinne pikniki, dalekie podróże i wiele innych. Pomimo dużej ilości miejsca, pojazdy te są nadal wygodne i luksusowe.

Mercedes-Benz GLS-Class

Mercedes-Benz GLS-Class jest największym i najbardziej luksusowym SUV-em Mercedes-Benz na rynku. Dodatkowo, ten SUV zapewnia komfortowe miejsca siedzące dla siedmiu dorosłych osób dzięki standardowym, elektrycznie sterowanym fotelom i doskonałej powierzchni siedzącej. Wyposażony jest również w siedzenia w trzecim rzędzie, które można złożyć, aby zwiększyć pojemność bagażnika.

Nabywcy o różnych gustach i potrzebach będą mogli wybierać między turbodoładowanym silnikiem rzędowym o pojemności 3,0 litrów a podwójnie turbodoładowanym silnikiem V8 o pojemności 4,0 litrów. Należy pamiętać, że oba te silniki są wyposażone w układ EQ Boost i oferują wyjątkowe osiągi. Jednak pojazd ten zużywa również dużo paliwa, co będzie ciężkie dla Twojej kieszeni.

Jeśli chodzi o komfort i luksus, tylko Mercedes-Benz Klasy G konkuruje z najnowszym modelem Klasy GLS. GLS ma pięknie zaprojektowane wnętrze, które z łatwością pomieści siedem osób. Wśród godnych uwagi cech wnętrza można wymienić podgrzewane i wentylowane fotele, w pełni cyfrowy kokpit z panoramicznym ekranem oraz bardzo wygodne siedzenia.

Wygląd zewnętrzny jest również imponujący: wielopromieniowe reflektory LED, klasyczny dwuczęściowy grill, diodowe światła tylne, panoramiczny szyberdach i wiele innych. Z tymi luksusowymi i wyrafinowanymi cechami wiąże się wysoka cena. Mercedes-Benz GLS-Class kosztuje od 75 000 do 102 000 dolarów.

  Najlepszy używany SUV BMW

Mercedes-Benz E-Class wagon

Jeśli szukasz samochodu Mercedes-Benz non-SUV z siedmioma miejscami siedzącymi, Mercedes-Benz Klasy E wagon jest najlepszym wyborem. Sprzedawany za około 66 100 dolarów, ten samochód jest drogi, ale wart każdego wydanego dolara. Co więcej, jest bardzo przestronny.

Mercedes-Benz kontynuuje produkcję tego wozu, mimo że inne luksusowe marki zaprzestały produkcji wozów. Klasa E nadal się wyróżnia i jest atrakcyjna dla oka. Dzięki pięknemu wyglądowi zewnętrznemu z majestatycznym przodem, na którym znajduje się klasyczny dwuramienny grill, pełne światła LED i chromowane końcówki rur wydechowych.

Wnętrze jest jeszcze bardziej luksusowe dzięki najwyższej klasy elementom wyposażenia, takim jak skórzane fotele, podgrzewane fotele przednie, zdalne, bezkluczykowe otwieranie drzwi, integracja ze smartfonem, elementy wykończenia wnętrza, skórzana kierownica i wiele innych. Jest również przestronne, z miejscem na nogi z przodu wynoszącym 41,7 cala i miejscem na nogi w drugim rzędzie wynoszącym 36,1 cala.

Jeśli chodzi o przestrzeń ładunkową, za przednimi fotelami Klasa E oferuje przestrzeń bagażową o pojemności 64 stóp sześciennych. Oprócz doskonałego komfortu i przestrzeni, samochód ten charakteryzuje się również wysokimi osiągami, ponieważ wyposażony jest w 3,0-litrowy silnik gazowy twin-turbo V6 i 9-biegową automatyczną skrzynię biegów.

Mercedes-Benz GLB-Class

Jeśli Mercedes-Benz GLS-Class przekracza Twój budżet, możesz zdecydować się na Mercedes-Benz GLB-Class. W przeciwieństwie do Mercedesa-Benz Klasy GLS i Klasy E, które mogą pomieścić siedem osób, ten model ma tylko opcję 7-miejscową. Cena SUV-a Klasy GLB wynosi około 40 000 dolarów.

  Który SUV jest lepszy - Cadillac czy Mercedes?

W przeciwieństwie do większego Mercedesa Klasy GLS, Klasa GLB ma opcję 7-miejscową, ale jest dość ciasna. Nie spodziewaj się, że doświadczysz tego samego poziomu komfortu, jeśli usiądziesz w trzecim rzędzie w tym samochodzie. Dwa ostatnie siedzenia są idealne dla dzieci, ale nie dla dorosłych.

Podsumowując, ten SUV jest nadal wygodny i posiada większość funkcji, których można oczekiwać od SUV-a Mercedesa. Wykonuje również na wysokim poziomie, ponieważ pochodzi z 2,0-litrowy silnik 4-cylindrowy, który produkuje do 221 KM. Co więcej, posiada 8-biegową automatyczną skrzynię biegów oraz możliwość wyboru napędu AWD lub na przednie koła.

Mercedes-Benz GLE-Class

Ostatnim, ale nie najmniej ważnym modelem jest Mercedes-Benz GLE-Class. Mimo, że ten SUV jest nieco większy od Klasy GLB, nadal nie posiada wygodnego trzeciego rzędu siedzeń, jak Klasa GLS. Zazwyczaj jest to samochód 5-miejscowy, ale ma też opcję 7-miejscową. Jest nieco droższy od Klasy GLB, ponieważ jego cena wynosi około 58 000 dolarów.

Mercedes-Benz Klasy GLE to mocny i wygodny SUV, który świetnie nadaje się dla rodziny. Może pochwalić się mocnym silnikiem 2,0-litrowym inline-4 turbo, który dostarcza do 255 KM przy 5800 obr/min. Co więcej, ma znakomite przyspieszenie od 0 do 60 mph w 7,1 sekundy, dzięki czemu jazda nim to czysta przyjemność.

FAQ o dużych pojazdach Mercedesa

Które modele Mercedes-Benz oferują trzeci rząd siedzeń?

Jeśli masz dużą rodzinę i chcesz mieć model Mercedes-Benz z dużą ilością miejsc siedzących, rozważ zakup takiego z trzecim rzędem siedzeń. Do modeli Mercedes-Benz z trzecim rzędem siedzeń należą Klasa GLS, Klasa GLE, Klasa GLB i Klasa E wagon. Oprócz trzeciego rzędu siedzeń, modele te oferują większą przestrzeń ładunkową po złożeniu trzeciego rzędu.

  Jaki jest najlepszy SUV dla 6-osobowej rodziny?

Jaka jest główna różnica między Mercedesem GLS 450 a GLS 550?

Mercedes GLS 450 wyposażony jest w turbodoładowany silnik V6, który osiąga moc 362 KM i moment obrotowy 369 lb-ft. GLS 550 jest jeszcze mocniejszy, ponieważ wyposażony jest w turbodoładowany silnik V8, który osiąga moc 449 KM i moment obrotowy 516 lb-ft.

Czy Mercedes Klasy E jest drogim wozem?

Tak, jest. Mercedes-Benz Klasy E wagon jest jednym z najdroższych samochodów na rynku. Mimo to, samochód ten jest jednym z najlepszych samochodów rodzinnych, jakie można kupić. Posiada siedem miejsc siedzących oraz duży bagażnik i przestrzeń ładunkową.

Czy Mercedes jest drogi w utrzymaniu?

Samochody marki Mercedes-Benz są nie tylko drogie w zakupie, ale również w utrzymaniu. Wynika to z faktu, że samochody Mercedesa wymagają wyspecjalizowanych dealerów do dokonywania napraw. Dodatkowo, części zamienne Mercedesa są bardzo drogie w porównaniu z innymi luksusowymi samochodami, takimi jak BMW czy Audi.

Cztery dobre opcje

Jeśli szukasz modelu Mercedesa z 7 miejscami siedzącymi, najlepszą opcją jest Mercedes-Benz klasy GLS i wagon klasy E. Jednak SUV-y Klasy GLE i Klasy GLB również można zmodyfikować tak, aby miały 7 miejsc. Klasa GLS i Klasa E wagon to dwa wyjątkowe pojazdy z dużą ilością komfortowych i luksusowych funkcji.
Jak można się było spodziewać, pojazdy te są nieco droższe niż ich konkurenci w tej samej kategorii. Klasa GLS jest jednym z najdroższych SUV-ów na rynku, podczas gdy Klasa E wagon jest również droga. Mimo że są one drogie, otrzymujesz przestronne, bezpieczne i wysoce zaawansowane technologicznie pojazdy, które nadają się do użytku rodzinnego.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z