Który z nich jest lepszy – AMG czy M Power?

Mercedes i BMW rywalizują ze sobą już od kilkudziesięciu lat. Mercedes jest popularny za luksusowe i zaawansowane technologicznie samochody, podczas gdy BMW jest popularne za doskonałe wrażenia z jazdy i samochody o wysokich osiągach. Ale która marka jest lepsza między AMG a M Power?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli pragniesz mocy, prędkości i zaawansowanej technologicznie inżynierii, Mercedes AMG bierze górę. Jeśli jednak zależy Ci na wyglądzie, wyjątkowych osiągach i wrażeniach z jazdy, najlepszym wyborem będzie BMW M Power.

Ogólnie rzecz biorąc, Mercedes AMG ma lepszą reputację i jest obecny na rynku od dłuższego czasu. Dodatkowo, ich samochody są bardziej doskonałe i sprawdzone w boju niż M Power. Jednak BMW M Power powoli dogania Mercedesa AMG. Poza tym, ich samochody są również nieco tańsze.

Bitwa pomiędzy markami AMG i M Power

Design

Jeśli szukacie najpiękniejszych samochodów, to M Power ma lekką przewagę nad AMG. Nie oznacza to, że Mercedes-AMG nie ma pięknych samochodów, ale nie są one tak atrakcyjne jak samochody BMW M Power. Na przykład, najnowsze BMW M4 ma czarujący wygląd, który przebija większość topowych modeli AMG.

Poza tym, BMW skupia się na doskonałych wrażeniach z jazdy, tak jak ich motto, i dlatego ich samochody są bardziej atrakcyjne niż Mercedes. Zwracają oni szczególną uwagę na wygląd i karoserię samochodu, aby jazda była przyjemna i bezproblemowa.

Moc

Samochody Mercedes-AMG dostarczają więcej mocy niż samochody BMW M Power. Marka AMG skupia się bardziej na ulepszaniu silnika, dlatego ich samochody są mocniejsze i szybsze niż samochody BMW M Power. Co więcej, samochody AMG mają większy moment obrotowy niż samochody M Power.

  Jaka jest różnica między Mercedesem E300 a E350?

Na przykład, Mercedes-AMG GT Black Series i Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive produkują więcej mocy niż najmocniejszy samochód M Power, czyli M5. AMG GT Black Series produkuje łącznie 720 KM, a SLS AMG Electric Drive aż 741 KM. Z kolei BMW M5 produkuje w sumie 627 KM.

Osiągi

Jak zwykle, samochody BMW oferują lepsze osiągi niż Mercedes. Modele AMG i M Power nie są tu wyjątkiem. Mimo, że oba te samochody mają fantastyczne osiągi, samochody z najniższej półki M Power mają nieco lepsze osiągi niż samochody z najniższej półki AMG.
Jeśli chodzi o samochody o wysokich osiągach, AMG jest o wiele lepsze. Poza tym, AMG napędza więcej samochodów o wysokich osiągach niż M Power. Niektóre z godnych uwagi samochodów, które AMG napędzało, to GT-R i Pagani Huayra.

Technologia

Pod względem technologicznym Mercedes-AMG wciąż jest liderem. Mercedes-AMG posiada najbardziej zaawansowane technologicznie samochody wyczynowe wśród niemieckich marek samochodów luksusowych. Dotyczy to również samochodów Audi RS. Samochody AMG są nie tylko precyzyjnie dostrojone, ale również wyposażone w wysokiej klasy funkcje. Mimo to, M Power powoli nadrabia zaległości i wkrótce będzie na równi z AMG.

Cena

Po porównaniu obu cech, jasne jest, że Mercedes-AMG jest nadal lepszym samochodem. BMW M Power powoli nadrabia zaległości, ale w niczym nie ustępuje marce AMG. Dlatego właśnie samochody Mercedes-AMG są droższe od samochodów BMW M-Power.

Niezawodność

Pod względem niezawodności Mercedes-AMG wciąż bije na głowę BMW M Power. Części BMW M Power są nie tylko rzadkie, ale również droższe niż części Mercedes-AMG. Z tego powodu utrzymanie samochodu M Power jest droższe niż utrzymanie samochodu AMG. Tak więc AMG jest bardziej niezawodne.

  Czy zakup używanego Mercedesa to zły pomysł?

Jakie są najmocniejsze samochody AMG i M Power?

Najmocniejszym modelem Mercedes-AMG jest Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive o mocy maksymalnej 741 koni mechanicznych. Z drugiej strony, najmocniejszym modelem BMW M Power jest M5 C S z maksymalną mocą 627 koni mechanicznych i 533 lb-ft momentu obrotowego.

Jednak jeśli chodzi o prędkość, BMW M Power wyprzedza SLS AMG Electric Drive, ponieważ może przyspieszyć od 0 do 60 w zaledwie 2,8 sekundy, w porównaniu do 3,7 sekundy osiąganych przez SLS AMG ED. Dodatkowo, M Power ma doskonałą prędkość maksymalną 192 mph, podczas gdy SLS AMG ED ma prędkość maksymalną 155 mph.

FAQ

Która marka produkuje mocniejsze samochody – AMG czy M Power?

Nie ma wątpliwości, że AMG produkuje mocniejsze samochody niż M Power. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu AMG ma na swoim koncie wiele samochodów i dlatego o milę przewyższa M Power. Najpotężniejsze samochody na rynku pochodzą od AMG.

Która marka jest lepsza – BMW czy Mercedes-Benz?

To zależy od tego, czego oczekują Państwo od luksusowego samochodu. Mercedes oferuje luksus, komfort i zaawansowaną technologicznie inżynierię. Z drugiej strony BMW zapewnia doskonałe wrażenia z jazdy i znakomite osiągi. Jeśli jednak zależy Państwu na niezawodności, Mercedes również ją zapewni, podczas gdy BMW jest bardziej przystępne cenowo.

Jakie są najszybsze samochody BMW i Mercedes?

Najszybsze samochody BMW i Mercedes mają prawie taką samą prędkość. BMW M5 jest najszybszym BMW, podczas gdy Mercedes-Benz to AMG GT 63 S 4-door Coupe. Oba te samochody mogą przyspieszyć od 0 do 6 w zaledwie 3,1 sekundy. Na dodatek oba produkują znakomitą moc 630 KM, która jest jedną z najlepszych na rynku.

  Które modele Mercedesa mają ozdoby na masce?

Dlaczego BMW jest tańsze niż Mercedes-Benz?

BMW jest bardziej przystępne cenowo niż Mercedes-Benz, ponieważ trudno jest znaleźć części zamienne i są one nieco droższe. W rezultacie ma również wysokie składki ubezpieczeniowe, które podnoszą całkowity koszt posiadania BMW w stosunku do Mercedes-Benz.

Podsumowując, większość samochodów luksusowych, takich jak BMW, Mercedes, Porsche i Audi, przyciąga wysokimi składkami ubezpieczeniowymi. Tak więc, zanim porównasz podobne modele BMW i Mercedes i wybierzesz je ze względu na cenę, pamiętaj o kosztach utrzymania BMW. Przekonasz się, że posiadanie Benza przez 6 lat jest tańsze niż BMW.

Wniosek

Zarówno Mercedes-AMG jak i BMW M Power to dwie doskonałe marki z jednymi z najlepszych samochodów o wysokich osiągach na rynku. Samochody te różnią się jednak pod wieloma względami i dlatego tak ważne jest, aby je porównać i wybrać samochód o cechach, których najbardziej pragniesz.

AMG to najlepszy samochód pod względem ogólnym, ale także idealny dla tych, którzy szukają dużej mocy, wydajności i technologii. Z drugiej strony, M Power powoli dogania AMG, ale również oferuje najlepsze wrażenia z jazdy i prędkość. Co więcej, M Power jest nieco tańszy niż AMG, ale mniej niezawodny.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z