Najczęstsze problemy z Audi S8

Najczęstsze problemy z Audi S8

Audi S8 to najszybsza i najmocniejsza wersja największego i najbardziej komfortowego sedana Audi, jaki można kupić za pieniądze. Oznacza to, że Audi S8 jest prawdziwym samochodem flagowym, który obiecuje wyższość, jeśli chodzi o luksus, komfort, technologię i wydajność. Jednak S8 jest niedopowiedziany i klasyczny, co oznacza, że nie krzyczy samochód wydajności.

Samochody tak złożone jak S8 są koszmarem do posiadania, jeśli nie utrzymać je wystarczająco dobrze, co oznacza, że brak konserwacji ma tendencję do dodawania się przez lata. Samochody takie jak te są zazwyczaj kupowane przez ludzi, którzy spędzają dużo czasu na drodze i tych, którzy nie są naprawdę chętni do wymiany swoich samochodów co rok lub dwa.

Tak więc, S8 jest niezawodnym samochodem, ale tylko wtedy, gdy pozostaniesz na szczycie wszystkich konieczności konserwacji przez cały czas. Jeśli nie utrzymasz S8 odpowiednio, to się nie uda. Najczęstsze problemy Audi S8 są związane z układem zawieszenia samochodu, silnikiem, skrzynią biegów, elektryką i niektórymi elementami wyposażenia.

Większość z nich można załatwić za pomocą konserwacji zapobiegawczej, co jest rzeczywiście dobrym rozwiązaniem. W sumie, jeśli chcesz Audi S8, upewnij się, że tylko dostać tylko, że został utrzymany w dobrym stanie, w przeciwnym razie, to nie ma sensu, aby uzyskać jeden, ponieważ będzie to boli konto bankowe.

Audi S8 – Problemy z układem zawieszenia

Audi S8 jest wyposażony w zaawansowany system zawieszenia o nazwie predictive active air suspension, który ma za zadanie monitorować drogę przed tobą i dostosować zawieszenie, aby poradzić sobie z wszelkimi nierównościami, jak przychodzą. Jednak system złożony, taki jak ten, jest zobowiązany do stać się koszmarem do naprawy w pewnym momencie, ale na razie wydaje się trzymać.

  2022 Mercedes C300 vs Audi A4

Starsze modele Audi S8 niestety są o wiele bardziej problematyczne, jak tuleje zawieszenia są znane do zużycia i tak może multi-linki, które powodują nierównomierne zużycie opon. Jednak te problemy są prawie zawsze związane bezpośrednio z brakiem konserwacji, co oznacza, że zawsze należy zwrócić uwagę na system zawieszenia samochodu, jak te znajdujące się w modelach Audi S8 są drogie.

Audi S8 – problemy z silnikiem

Najnowsze Audi S8 jest wyposażone w duży i mocny silnik V8, który wydaje się być przyzwoicie niezawodny, z wyjątkiem zwiększonego poziomu spalanego oleju i potencjalnych wycieków oleju. Jednak prawdziwe problemy pojawiają się w starszych modelach Audi S8, takich jak silnik V10, który jest znanym koszmarem, aby utrzymać działanie po pewnym czasie.

Starsze jednostki V8 są znane cierpieć z nagromadzenia osadów węglowych na kolektorze dolotowym, które muszą być czyszczone. Jeśli nie uda Ci się ich wyczyścić, będą one powodować problemy z silnikiem, a te nie są typem problemów z silnikiem, które każdy chce doświadczyć.

Audi S8 – problemy ze skrzynią biegów

Audi S8 dostaje 8-biegową skrzynię biegów z przemiennikiem momentu obrotowego, która ładnie pasuje do charakteru S8. Jasne, Tiptronic może nie jest tak szybki i responsywny jak S-Tronic DSG, ale jest o wiele płynniejszy i bardziej komfortowy. Skrzynia Tiptronic cierpi jednak na wycieki oleju z uszczelnień wału wyjściowego skrzyni biegów, które mogą uszkodzić przekładnię, jeśli się o nią nie zadba.

  Czy Audi RS7 to dobry samochód?

Konwerter momentu obrotowego może również zawieść, zwłaszcza w modelach S8 poprzedniej generacji, które mają tendencję do wywoływania kontrolki silnika. Inne problemy ze skrzynią biegów obejmują typowe problemy, z którymi mamy do czynienia w przypadku jednostek jedno-sprzęgłowych, a to jest stosunkowo powolny czas reakcji dla samochodu o wysokiej wydajności, takiego jak Audi S8.

Audi S8 – Problemy elektryczne

Audi S8 cierpi również na różne problemy elektryczne, ale na szczęście żaden z nich nie jest bezpośrednio związany z silnikiem. Najpoważniejsze problemy elektryczne związane są z akumulatorem, który może wcześnie ulec korozji lub nawet przedwcześnie się wyczerpać. Inne mniej poważne problemy obejmują problemy z systemem MMI, kamerą cofania i wieloma innymi przełącznikami wewnętrznymi.

System start-stop jest znany gripe z wielu współczesnych modeli Audi i wydaje się, że S8 nie jest inaczej. S8 pochodzi z szerokiej gamy zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy, takich jak automatyczne hamowanie awaryjne, które może być nieco zbyt inwazyjne. Ta sama historia dotyczy również systemu wspomagania utrzymania pasa ruchu.

Audi S8 – problemy z wyposażeniem

Według wielu źródeł internetowych, Audi S8 ma tendencję do cierpienia z powodu wnikania wody, co zwykle dzieje się z powodu zatkanych odpływów. Jeśli wyczyścisz te odpływy, zwłaszcza te wokół szyberdachu, prawdopodobnie nie doświadczysz tych problemów. Podsumowując, S8 jest dość niezawodnym samochodem, a Audi upewniło się, że większość elementów mechanicznych jest niezawodna i trwała.

Sekcja FAQ

Czy Audi S8 jest tego warte?

Jeśli szukasz szybkiego, zgrabnego, a przy tym niedocenianego sedana pełnowymiarowego, S8 to świetny wybór. Podcina S63 AMG, a zwłaszcza M760 LI, co oznacza, że jest bardziej logicznie wycenionym sedanem o najwyższych osiągach.

  BMW X6 VS Audi Q8 - co jest lepsze?

Referencje S8 zostały udowodnione raz po raz, ponieważ nie ma zbyt wielu krążowników szos, które są tak zdolne jak S8, zwłaszcza jeśli chodzi o cenę. S8 to świetny samochód, a jeśli masz środki, aby go kupić, nie będziesz rozczarowany.

Czy Audi produkuje Audi RS8?

Zakres-topping A8 model jest S8 i nigdy nie było samochodu o nazwie Audi RS8. Audi prawdopodobnie nigdy nie będzie oferować RS8, co oznacza, że S8 prawdopodobnie pozostanie flagowym Audi A8 w najbliższej przyszłości.

Ponadto, biorąc pod uwagę fakt, że samochody zmierzają w kierunku energii elektrycznej, prawdopodobnie nigdy nie zobaczymy mocniejszej wersji RS8.

Czy Audi S8 jest samochodem sportowym?

Nie, Audi S8 nie jest samochodem sportowym. Jest jasne, że S8 to komfortowy samochód przeznaczony dla tych, którzy chcą nieco więcej emocji z skądinąd klinicznego Audi A8. S8 nadal jeździ dobrze i nie poświęca komfortu w imię wydajności, ponieważ każdy wie, że A8 jest kupowany dla komfortu, a nie wydajności.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z