Najczęstsze problemy z Audi TT

Najczęstsze problemy z Audi TT

Audi TT to luksusowe 2-drzwiowe coupe stworzone dla tych, którzy chcą cieszyć się doświadczeniem Audi premium z odrobiną sportowego charakteru i stylu. Niektórzy uważają, że TT to samochód dla kobiet lub samochód dla fryzjera, ale to dalekie od prawdy, ponieważ TT jest naprawdę dobrym samochodem w ogóle. Pochodzi z wielkich wyborów silnika, w tym szybki 5-cylindrowy silnik, AWD, i wiele luksusowych funkcji w całym.

Jeśli chodzi o niezawodność, TT jest mniej więcej jak każdy inny Audi tam. Oznacza to, że nie kosztuje dość dużo pieniędzy, aby utrzymać, ale jeśli utrzymasz go, to będzie trwać. Jeśli nie z regularnej konserwacji, samochód będzie doświadczać problemów, które mogą potencjalnie zrujnować całe doświadczenie własności.

Najczęstsze problemy Audi TT są związane z układem kierowniczym, elektroniką, silnikiem, zawieszeniem i hamulcami. Większość z nich jest związana z brakiem konserwacji, ale niektóre z nich mogą się zdarzyć, nawet jeśli utrzymasz samochód odpowiednio.

To przychodzi z terytorium, jak samochody, takie jak to są pakowane z mnóstwem funkcji, które są niestety zużyte. Tak czy inaczej, nie oznacza to, że Audi TT jest złym samochodem, wręcz przeciwnie, TT może być doskonałym samochodem, jeśli jesteś po 2-drzwiowym stylowym coupe.

Audi TT – problemy z układem kierowniczym

Według różnych specjalistów Audi, TT czasami cierpi na problemy związane z układem kierowniczym, takie jak słyszenie różnych dźwięków stukania. Dźwięk ten staje się zazwyczaj bardziej nasilony podczas skrętu, a im ostrzej skręcisz, tym bardziej staje się zauważalny.

  Najlepszy model Audi dla rodziny

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które tego doświadczyły, prawdopodobnie wiesz, że Twoje tuleje są zużyte. Czasami trzeba będzie również sprawdzić swoje wahacze, tuleje ramienia i stabilizatory, ponieważ mogą one powodować te problemy, jak również. Na szczęście jest to łatwa naprawa i wszyscy specjaliści Audi powinni być w stanie zrobić to w krótkim czasie.

Audi TT – problemy elektryczne

Wspomnieliśmy już, że Audi TT jest wyposażone w wiele luksusowych funkcji. Oznacza to, że Twoja codzienna jazda jest wygodna, bezpieczna i naprawdę zabawna. Jednak te funkcje nie są wykonane, aby trwać wiecznie, co oznacza, że TT często doświadcza różnych problemów z oprogramowaniem i sprzętem.

Okna mogą przestać działać, system inforozrywki może się zepsuć lub zamarznąć, zestaw wskaźników może źle informować, a pakiet łączności telefonicznej może całkowicie zawieść. Aby je naprawić, najczęściej trzeba wykonać aktualizację oprogramowania, reset, a czasem nawet wymienić komponent sprzętowy.

Audi TT – problemy z silnikiem

Audi TT jest dostępne z kilkoma różnymi opcjami silnikowymi, a dwie najpopularniejsze to 4-cylindrowy silnik 2.0L oraz 5-cylindrowy turbo. Silniki te mogą czasami cierpieć z powodu błędnego zapłonu, który jest zwykle związany z cewkami zapłonowymi. VAG jest znany z posiadania silników, które często doświadczają problemów z cewkami zapłonowymi, które wymagają wymiany.

Inne problemy związane z silnikiem są związane z liczników powietrza, które również trzeba będzie wymienić w pewnym momencie. W sumie, te silniki są stosunkowo niezawodne, ale nie są całkowicie wolne od wad.

  Najczęstsze problemy z Audi Q7

Audi TT – problemy z zawieszeniem

Audi TT jest znane z tego, że często ma problemy z tulejami anty-rolkowymi, a najprostszym sposobem, w jaki można to zauważyć, jest pokonanie stromych nierówności i usłyszenie stukających dźwięków. Jedynym sposobem, aby to naprawić jest wymiana tulei całkowicie i to powinno rozwiązać problem przez długi czas.

Jeśli wolisz jeździć w sposób dynamiczny, prawdopodobnie napotkasz problemy z zawieszeniem, ponieważ dynamiczna jazda wywiera dość duży nacisk na elementy zawieszenia. Tak jest w przypadku wielu samochodów zorientowanych na osiągi, ponieważ nie są one tworzone po to, aby trwać wiecznie.

Audi TT – Problemy z hamulcami

Według wielu właścicieli Audi TT, hamulce w TT mają skłonność do piszczenia, zwłaszcza gdy są zimne. Niekoniecznie wpływa to na skuteczność hamowania, jednak dość mocno utrudnia komfort jazdy. Nie jest to najbardziej przyjemna rzecz na świecie, aby jechać przez miasto i usłyszeć swoje hamulce piszczy jak szalony.
Najłatwiejszym sposobem na naprawienie tego jest wymiana klocków w odpowiednim czasie, ponieważ są one zwykle obecne, gdy klocki zbliżają się do końca swojej żywotności.

Sekcja FAQ

Czy Audi TT to dobry zakup?

Audi TT to dobry zakup, jeśli jesteś typem osoby, która preferuje 2-drzwiowe kompaktowe coupe. Audi TT RS jest niesamowicie zabawne w prowadzeniu, ponieważ dostaje porywający 5-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem, który sprawia, że TT RS czuje się jak dziecko Audi R8. Jest szybki, ekscytujące, stylowe i pakowane z mnóstwem luksusowych funkcji w całym.

  Czy Audi R8 to dobry samochód?

Jednakże, jeśli nie jesteś typem faceta, który preferuje tego typu samochody, TT nie będzie opłacalnym zakupem. Jeśli jesteś wysokim kierowcą, również nie pokochasz TT, ponieważ jest on kompaktowy i stosunkowo mało miejsca.

Czy Audi zamierza zaprzestać produkcji Audi TT?

Audi oficjalnie potwierdziło, że zamierzają zaprzestać produkcji TT w 2023 roku. Audi twierdzi, że TT po prostu nie jest tym, czego chce nowoczesny nabywca i że zamierzają zastąpić go czymś nieco bardziej emocjonalnym i większym, być może z czterema drzwiami.

TT jest zawsze będzie samochód marmite z zakresu Audi, ponieważ ludzie albo kochają go lub nienawidzą. Jednak nikt nie może zaprzeczyć, że TT RS nie jest naprawdę fajnym samochodem, a wrażenia z jazdy nie są ekscytujące.

Czy Audi TT to samochód dla dziewczyn?

Tak wiele osób twardo twierdzi, że samochody takie jak Audi TT, VW Beetle, czy Fiat 500 to samochody stworzone dla kobiet. To jest trochę zaskoczony, ponieważ TT RS jest dostępny z dzieckiem Audi R8 silnika, który sprawia, że w górę 400 KM i robi 0-60mph w mniej niż 4 sekundy.

To nie znaczy, że kobiety nie lubią samochodów sportowych, ale nazywanie Audi TT samochodem dla dziewczyn jest czymś, co tylko ludzie, którzy nigdy nie jeździli TT mają tendencję do mówienia.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z