Najczęstsze problemy z BMW iX3

BMW ix3 jest obecnie najlepiej sprzedającym się w pełni elektrycznym pojazdem BMW. Jednocześnie jest to BMW z największą liczbą skarg w ciągu ostatniego roku. Z tego powodu warto znać niektóre z problemów, które zainteresowani nabywcy napotkają z tym doskonałym, w pełni elektrycznym kompaktowym SUV-em.

Niektóre z najczęstszych problemów, których powinni spodziewać się właściciele BMW ix3 to awaria akumulatora, uszkodzenie układu przeniesienia napędu, włączona kontrolka awarii silnika, usterki elektryczne i awaria hamulców. Należy pamiętać, że większość z tych problemów została już wycofana i naprawiona przez BMW.

Jakie są najczęstsze problemy z BMW ix3?

Awaria akumulatora

Awaria akumulatora mocy to najczęstszy problem, z jakim borykali się właściciele BMW ix3. Co więcej, BMW musiało nawet wycofać niektóre samochody z rynku, aby naprawić ten problem. Wycofanie spowodowane było głównie słabym spawaniem wykonanym na zacisku akumulatora. W wyniku tego defekt powodował odchylenia pomiędzy rzeczywistymi i zmierzonymi wartościami napięcia/temperatury.

Problem ten utrzymywał się w poszczególnych modelach BMW ix3. Działo się tak dlatego, że gdy wartość odchylenia przekraczała ustawioną wartość bezpieczeństwa, samochód uruchamiał tryb ochrony systemu akumulatora przed awarią zasilania, co z kolei uruchamiało kody błędów i komunikaty alarmowe.

W wyniku tych zmian, wyjście z akumulatora zasilającego zostaje odcięte i powoduje brak zasilania podczas pracy samochodu. Należy pamiętać, że BMW wycofało już 1 974 samochody BMW ix3 z tym problemem, aby móc bezpłatnie wymienić moduły akumulatora zasilania z wadami spawalniczymi.

Zapala się kontrolka awarii silnika

Innym częstym problemem w BMW ix3 jest włączająca się kontrolka awarii silnika. Jest to spowodowane przypadkowym błędem oprogramowania. Tak więc w przypadku poważnego wypadku przepięcie może doprowadzić do uszkodzenia jednostek sterujących. W związku z tym może dojść do zapalenia się kontrolki awarii silnika do czasu usunięcia problemu.

  Czy Tesla jest lepsza od BMW?

Poza zapaleniem się kontrolki awarii silnika, inne rzeczy, których przepięcie może spowodować usterkę w Państwa samochodzie to automatyczne wywołanie alarmu, światła ostrzegawcze i oświetlenie pojazdu.

Uszkodzenie układu przeniesienia napędu

Jest to kolejny częsty problem z BMW ix3. Wielu użytkowników zgłosiło, że awaria układu przeniesienia napędu jest pokazywana i alarmowana przez wyświetlacz. Gdy to nastąpi, samochód nie będzie jeździł ani się ładował, a aplikacja będzie informować, że nie można go naładować.

Awaria układu hamulcowego

Zanim dojdziesz do wniosku, że Twoje BMW ix3 ma problem z układem hamulcowym, ważne jest, aby odróżnić normalny hałas hamowania od nienormalnego hałasu hamowania. Normalny odgłos hamowania powinien być słyszalny podczas hamowania i nie wpływa on w żaden sposób na bezpieczeństwo samochodu.

Natomiast nieprawidłowe hamowanie lub awaria hamulców może powodować pojedynczy odgłos uderzenia podczas uruchamiania samochodu lub hamowania. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy części hamulca są poluzowane lub luz sworznia prowadzącego cylinderka hamulcowego jest bardzo duży.

Jeśli odgłos hamowania jest nieprawidłowy z powodu awarii układu hamulcowego, konieczne może być oddanie samochodu do serwisu BMW w celu diagnozy.

Usterki elektryczne

Mimo że usterki elektryczne są częste w modelach BMW, to w tym przypadku jest zupełnie inaczej. Usterka elektryczna w BMW ix3 jest spowodowana przypadkowym błędem oprogramowania. I jak stwierdzono wcześniej, jeśli zdarzy się poważny wypadek, może to spowodować uszkodzenie części układu elektrycznego 12V, co spowoduje usterkę elektryczną w samochodzie.

  2022 BMW X5 VS Audi Q7 - które jest lepsze?

Głównym winowajcą za ten problem jest sygnał czujnika w elektronicznym systemie sterowania. Jeśli ma problem, będzie to również wpływać na układ przeniesienia napędu. Jednak problem ten może być tymczasowo naprawiony przez ponowne uruchomienie samochodu kilka razy. Alternatywnie, można prowadzić samochód powoli i w trybie awaryjnym.

Poza tym, BMW oferuje bezpłatną naprawę samochodów z tym problemem, tak długo, jak samochód jest nadal w okresie gwarancyjnym. Jednak ze względu na doświadczenia z pojazdami elektrycznymi w systemie posprzedażowym, możesz być zmuszony czekać przez długi okres czasu, zanim problem zostanie rozwiązany.

FAQ

Czy BMW ix3 jest niezawodne?

Tak, BMW ix3 jest bardziej niezawodne niż większość jego konkurentów. Znalazło się na 21. miejscu wśród 29 samochodów luksusowych, co jest wyjątkowe. Co więcej, uplasowało się nawet wyżej niż jego odpowiednik na gaz, co jest jeszcze bardziej imponującym osiągnięciem.

Którego BMW ix3 powinieneś unikać?

W chwili obecnej BMW ix3 występuje tylko w dwóch wersjach wyposażenia. Są to premier edition i premier edition pro. Oba te samochody są wyjątkowe i doświadczyły tych samych problemów. Upewnij się, że BMW ix3, które kupujesz, ma problemy rozwiązane w ramach wycofania, ponieważ naprawy są wykonywane bezpłatnie.

Co to jest wysoki przebieg dla BMW ix3?

Ponieważ BMW ix3 jest wciąż nowy na rynku, będzie to dość trudne do określenia, ile mil jest wysoki na nim. Niezależnie od tego, większość samochodów elektrycznych ma żywotność baterii około 10 do 20 lat. Tak więc, ponad 100,000 mil powinno być wysokim przebiegiem dla BMW ix3.

  Które BMW ma silnik V8?

Czy BMW ix3 jest tanie w utrzymaniu?

W porównaniu do BMW X3, ten samochód jest tańszy w utrzymaniu. Dzieje się tak dlatego, że nie trzeba uzupełniać paliwa na stacji benzynowej, a ładowanie samochodu jest tańsze. Poza tym, nie psuje się często jak jego odpowiednik na gaz, co oznacza, że wydasz mniej na naprawy i konserwację. Mimo to, części zamienne są nadal drogie.

Czy BMW ix3 jest w pełni elektryczne?

Tak, BMW ix3 jest w pełni elektryczne. BMW ix3 może wyglądać podobnie do BMW X3, ale nie jest to samochód zasilany gazem. Wręcz przeciwnie, jest zasilany akumulatorem o pojemności 80 kWh i osiąga moc 282 KM dzięki zamontowanemu z tyłu silnikowi elektrycznemu. Posiada również doskonały zasięg do 285 mil.

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, BMW ix3 to doskonały kompaktowy SUV o znakomitym zasięgu i niezłych osiągach. Jest również przestronny, luksusowy i praktyczny. Niemniej jednak, samochód ten ma pewne problemy, których należy się spodziewać, takie jak awaria akumulatora, usterki elektryczne, zapalona kontrolka awarii silnika, uszkodzenie układu przeniesienia napędu i awaria hamulców.

Pomijając te wyzwania, BMW ix3 to doskonały samochód dla osób chcących chronić środowisko i oszczędzać na paliwie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z