Najczęstsze problemy z Citroënem ë-C4

Najczęstsze problemy z Citroënem ë-C4

Citroën ë-C4 to mały rodzinny crossover zaprojektowany tak, aby oferować przestrzeń, technologię i bezpieczeństwo w całym zakresie. ë-C4 jest elektrycznym wariantem C4 i powoli staje się najpopularniejszym z nich wszystkich. W tym artykule mamy zamiar przejść przez wszystkie wspólne problemy z Citroën ë-C4 i powiedzieć, co trzeba zwrócić uwagę, jeśli jesteś zainteresowany zakupem jednego.

Na początek, ë-C4 jest zdecydowanie zbyt świeże, abyśmy mogli prawidłowo ocenić, czy jest to niezawodny samochód, czy nie. Jednak właściciele zaczynają wychodzić z pewnymi problemami, z których wszystkie zamierzamy omówić w tym właśnie artykule. Na początek Citroën wycofał prawie 9000 pojazdów, w tym ë-C4, z powodu pewnych problemów z układem tylnego zawieszenia.

Inne kwestie obejmują problemy z układem kierowniczym, pasami bezpieczeństwa i z klimatyzacją. Musimy również wspomnieć o pewnych problemach z wyposażeniem, które mogą utrudnić ogólne doświadczenie posiadania. W sumie, będziemy musieli poczekać trochę, zanim będzie wystarczająco dużo informacji o ë-C4, tylko wtedy będziemy mogli powiedzieć więcej.

Tak czy inaczej, ë-C4 to samochód elektryczny, a EV mają tendencję do bycia bardziej niezawodnymi niż ich odpowiedniki z silnikami spalinowymi. W związku z tym możemy się spodziewać, że ë-C4 będzie ogólnie naprawdę dobrym samochodem, tak jak w przypadku wszystkich innych EV opartych na Stellantisie.

Citroën ë-C4 – problemy z tylnym zawieszeniem

Według Citroëna, ë-C4 ma wadę produkcyjną, w której tylne sprężyny śrubowe i ich mocowania mogą się poluzować i całkowicie spaść z samochodu. To skłoniło Citroëna do wycofania ponad 9000 modeli ë-C4, ponieważ problemy te mogą potencjalnie prowadzić do wypadków. Przypomnienie polegało na zabraniu samochodu z powrotem do dealera, gdzie wymienią cewki i ich uchwyty w ciągu około 30 minut.

  Nowy samochód elektryczny Citroën ë-Berlingo vs. stare Berlingo

Nie jest to wszystko tak zaskakujące, ponieważ wiele nowych samochodów przechodzi przez całą masę wycofań, zanim będą w 100% gotowe do drogi. Faktem jest, że ë-C4 miał do tej pory tylko jedno odwołanie, co jest lepszym wynikiem niż większość samochodów z tego segmentu.

Citroën ë-C4 – problemy z układem kierowniczym

Jeśli zauważysz, że Twój układ kierowniczy staje się naprawdę ciężki, ale nie ma żadnych świateł ostrzegawczych, które by się z tym wiązały, istnieje szansa, że winny jest elektryczny układ wspomagania kierownicy. Te problemy są naprawdę powszechne w zwykłych modelach Citroëna C4 i wydaje się, że ë-C4 również polega na tym samym układzie kierowniczym.

Silnik elektryczny, który kontroluje system nie jest najbardziej niezawodny, a zatem jest naprawdę zbędne. Co więcej, układ wspomagania kierownicy w wielu nowszych modelach może łatwo ulec wpływowi różnych zanieczyszczeń zewnętrznych, takich jak brud, zanieczyszczenia i gruz drogowy.

Citroën ë-C4 – problemy z pasami bezpieczeństwa

Citroën ë-C4 wydaje się cierpieć na pewne problemy związane z pasami bezpieczeństwa, z których niektóre mogą powodować znaczne zagrożenia dla bezpieczeństwa. Kilku właścicieli skarżyło się, że pasy bezpieczeństwa nie blokują się podczas jazdy do przodu, co oznacza, że w razie zderzenia pasy nie utrzymają ich na miejscu.

Jest to oczywiście sprawa w toku, więc będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy coś z tego wyniknie. Tak czy inaczej, problemy z pasami bezpieczeństwa zwykle powodują wycofanie z rynku większości marek.

  Najczęstsze problemy z Citroënem ë-Berlingo

Citroën ë-C4 – Problemy z klimatyzacją

System klimatyzacji w ë-C4 i C4 w ogóle jest znany z tego, że nie jest w stanie wybrać określonej temperatury i utrzymać jej. Właściciele twierdzą, że włączenie maksymalnego chłodzenia nie powodowało, że samochód był chłodzony tak skutecznie, jak powinien.

To ta sama historia, jeśli chodzi o maksymalne ogrzewanie, ponieważ samochód zajmuje dużo czasu, zanim faktycznie ogrzeje samochód. Tak czy inaczej, problemy takie jak te są zwykle spowodowane przez problemy z termostatem lub problemy z niektórymi czujnikami, które nie wysyłają odpowiednich danych do mózgu samochodu.

Citroën ë-C4 – Problemy z wyposażeniem

Wszyscy jesteśmy świadomi, że ë-C4 nie jest luksusowym samochodem, ale czasami doświadcza problemów, które nie są powszechne w żadnym typie samochodu. Na początek, wycieraczki są podatne na zerwanie, co może znacznie obniżyć widoczność podczas deszczu. Jak twierdzi jeden z właścicieli, problemy te dotyczą zarówno przednich, jak i tylnych wycieraczek.

Mały przełącznik służący do otwierania bagażnika jest również podatny na złamanie, co oznacza, że będzie musiał zostać wymieniony. Zgłaszane są również pewne skrzypienia dochodzące z przednich drzwi, ale są one prawdopodobnie spowodowane zużytymi uszczelkami drzwi.

Sekcja FAQ.

Czy powinienem kupić Citroëna ë-C4?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem stosunkowo niedrogiego, ale sprawnego i wygodnego rodzinnego samochodu elektrycznego, Citroën ë-C4 to przyzwoity wybór. Dzięki dobrze wyglądającemu wyglądowi zewnętrznemu i wewnętrznemu, ë-C4 podąża za dobrze znaną współczesną stylizacją coupe-ish SUV, która z pewnością przyciągnie nabywców ze wszystkich kategorii.

  Najczęstsze problemy z Citroën C5 X

Jednak ë-C4 kosztuje więcej niż to, czego można by się spodziewać po rodzinnym samochodzie Citroëna. Dzieje się tak dlatego, że ë-C4 naprawdę jest znacznie lepszym samochodem niż poprzednie rodzinne samochody Citroëna z tego segmentu, a także dlatego, że jest napędzany silnikiem elektrycznym i akumulatorem.

Czy Citroën ë-C4 to dobry samochód rodzinny?

Citroën zaprojektował ë-C4, aby przede wszystkim był naprawdę dobrym samochodem rodzinnym i to jest raczej widoczne w momencie wejścia do środka jednego z nich. Na początek, jest to samochód z 5-gwiazdkową oceną bezpieczeństwa, co oznacza, że oferuje znaczną ochronę przed zderzeniami zarówno od strony sprzętowej, jak i programowej.

Ponadto, należy wspomnieć, że posiada on wiele cech przyjaznych rodzinie, takich jak łatwe wejście, dużo miejsca do przechowywania, łatwo dostępne punkty mocowania IsoFix oraz gniazda USB dla całej rodziny.

Czy mogę kupić Citroëna ë-C4 w USA?

Citroën opuścił rynek amerykański w latach 70-tych, ponieważ nie mógł konkurować z amerykańskimi producentami samochodów, a europejskie samochody mają w USA wyższe ceny ze względu na podatki i inne koszty. Dlatego Citroën odszedł i nie planuje powrotu w najbliższym czasie.

Jako takie, nie można kupić ë-C4 w USA, ponieważ nie można kupić nowy Citroën w USA w ogóle, ponieważ żadne nowe modele Citroën są sprzedawane w USA.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z