Najczęstsze problemy z Hyundai Getz

Hyundai Getz

Hyundai Getz został po raz pierwszy wprowadzony w 2002 roku i był w produkcji do 2011 roku. Jest to subkompaktowy trzy lub pięciodrzwiowy samochód miejski, który był dostępny na wielu rynkach na całym świecie pod nazwą Getz, Click, Getz Prime, Hyundai TB lub Inokom Getz. Getz został zastąpiony przez model Hyundai i20 w 2012 roku.

Jeśli chodzi o najczęstsze problemy z Hyundai Getz, to jest ich całkiem sporo i warto je omówić. Należą do nich problemy z dostarczaniem mocy, problemy elektryczne, problemy z zawieszeniem, problemy z hamulcami oraz przeciąganie się samochodu. Niektóre z nich są bardziej poważne niż inne, ale wszystkie są stosunkowo powszechne.

Podsumowując, Hyundai Getz został zaprojektowany i wyprodukowany w czasach, gdy Hyundai nie miał takiego poziomu niezawodności jak teraz. Oznacza to, że nie powinieneś oczekiwać, że Getz będzie tak niezawodny jak i20, ale nie powinieneś też oczekiwać, że będzie zawodny jako całość.

Tak czy inaczej, teraz nadszedł czas, aby przejść w bardziej dogłębne spojrzenie na niezawodność Getza. Więc, jeśli jesteś na rynku Getz, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Problemy z zasilaniem

W modelu Hyundai Getz odnotowano wiele problemów związanych z przyspieszeniem i dostarczaniem mocy. Szarpiące przyspieszenie jest jednym z tych, w których należy sprawdzić świece zapłonowe, ponieważ często mogą one powodować nieprawidłowy zapłon i wpływać na to, jak dobrze samochód może dostarczyć moc do kół. Korpus przepustnicy jest również znany z tego, że może powodować podobne problemy, więc należy go wyczyścić lub wymienić w razie potrzeby.

  Samochody podobne do Hyundai i20

Jeśli twój Gets emituje dziwne odgłosy tykania, a także nie jest w stanie dostarczyć dużo mocy, są szanse, że jest problem z jednym z popychaczy. Zanim cokolwiek zrobisz, sprawdź poziom oleju silnikowego, ponieważ jest on również znany z tego, że może powodować podobne problemy.

Problemy elektryczne

Istnieje kilka potencjalnych problemów elektrycznych z Hyundai Gets, począwszy od tylnych szyb, które są znane z częstych awarii. Powodem, dla którego tak się dzieje, jest zużyty regulator okien, który należy wymienić. Inne problemy elektryczne obejmują problemy z przednimi oknami, jak również z radiem.

Inne problemy elektryczne obejmują problemy z silnikiem rozrusznika, oświetleniem zewnętrznym, a potencjalnie nawet z zamkami elektrycznymi. W sumie można się spodziewać, że będą one występować częściej w modelach Getz z większym przebiegiem, ponieważ niektóre z tych elementów mają tendencję do wczesnego zużywania się.

Problemy z zawieszeniem

Zawieszenie Hyundai Getz jest kolejnym punktem zainteresowania, ponieważ ma tendencję do cierpienia z powodu wielu różnych problemów. Najbardziej udokumentowany problem Hyundai Getz zawieszenie jest jeden, w którym przednie linki spadek nie. Mogą one być najłatwiejsze do zauważenia przez dziwnych hałasów clunking pochodzących z dwóch przednich studni koła.

Podczas przechodzenia przez szorstkie powierzchnie i nierówności prędkości, powinny one być znacznie bardziej zauważalne, jak również. Inne problemy z zawieszeniem są potencjalne niewspółosiowość ze względu na zużycie układu napędowego i stosunkowo rzadkie, ale poważne problemy z amortyzatorów i amortyzatorów.

Problemy z hamulcami

Układ hamulcowy w Hyundai Getz jest właściwie niezawodny jako całość w tych dniach, ponieważ główny problem z systemem był związany z wycofaniem Hyundai zrobił do Getz powrotem we wrześniu 2003 roku. Problem polegał na tym, że woda mogła znaleźć się w obudowie ABS i skorodować przewody w stopniu, w którym system ABS mógł całkowicie zawieść.

  Hyundai Tucson vs Mazda CX 5 - który jest lepszy?

Jest to naprawdę poważny problem, dlatego też spowodował on natychmiastowe wycofanie z rynku. Jeśli więc zauważysz, że zapalają się kontrolki ABS, upewnij się, że sprawdzisz wnętrze systemu ABS, aby zobaczyć, czy są tam jakiekolwiek ślady wody.

Problemy z przeciąganiem samochodu

Stosunkowo często spotykanym problemem w przypadku modelu Hyundai Getz jest zgaśnięcie samochodu zaraz po jego włączeniu. Są one zwyczajowo spotykane podczas zimnych poranków, zwłaszcza podczas rozruchu zimnego silnika. Wielu właścicieli Getz zgłosiło, że samochód jest znany z tego, że przepycha się i natychmiast staje nie pozwalając na włączenie go.

Mówi się, że ten problem jest w dół do źle zaprogramowanego modułu sterowania skrzynią biegów (TCM), które na szczęście mogą być przeprogramowane w większości przypadków. Jeśli nie, będziesz musiał kupić nowy.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Hyundai Getz?

Jeśli jesteś na rynku używanego samochodu miejskiego subkompaktowego, Hyundai Getz jest rzeczywiście interesującym wyborem. Może nie jest to najbardziej luksusowy, najbardziej przestronny lub najbardziej komfortowy samochód miejski, ale wystarczy, aby zaoferować niezawodne doświadczenie z punktu A do punktu B, co jest dokładnie tym, czego większość ludzi chce od samochodu miejskiego.

Tak czy inaczej, jeśli nie jesteś przyzwyczajony do prowadzenia małych samochodów z pionową pozycją jazdy, prawdopodobnie nie spodoba Ci się Getz, ponieważ wiele osób stwierdziło, że nie jest on stworzony dla wyższych osób i że każdy powyżej 6 stóp będzie walczył zarówno z przodu, jak i z tyłu.

  Czy Hyundai Kona to dobry samochód?

Czy Hyundai i20 jest lepszy od Hyundai Getz?

Kiedy Hyundai wyszedł z i20, przyćmił Getza w każdy możliwy sposób, ponieważ jest to znacznie lepszy samochód w każdym sensie. Oferuje lepsze silniki, większą moc i więcej miejsca, a i20 jest znacznie bardziej stabilny i wygodny, mimo że ogólna powierzchnia postojowa nie zmieniła się aż tak bardzo.

Naprawdę nie ma nic lepszego w Hyundai Getz w porównaniu do i20, może z wyjątkiem ceny, która jest do przewidzenia, ponieważ Getz jest znacznie starszy i znacznie mniej popularny samochód.

Czy Hyundai zamierza wyprodukować nowego Getza?

Szanse na to, że Hyundai stworzy nowy model Getza są zerowe, ponieważ naprawdę nie ma takiej potrzeby. Hyundai oferuje teraz kilka mniejszych samochodów z serii i, ale będą też oferować kilka nowych elektrycznych samochodów miejskich, co będzie więcej niż wystarczające.

Ponadto, małe samochody miejskie nie są tak popularne lub tak konieczne, jak kompaktowe crossovery i małe SUV-y są, dlatego większość marek raczej będzie tworzyć samochody takie jak Hyundai Kona, ponieważ są to, co rynek chce.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z