Najczęstsze problemy z Hyundai i40

Hyundai i40 został po raz pierwszy wydany jeszcze w 2011 roku i był w produkcji do 2019 roku. Model i40 został wydany głównie na rynek europejski, azjatycki i afrykański, co oznacza, że nigdy nie trafił na rynek amerykański. Model i40 reprezentuje wątpliwą erę w produkcji samochodów Hyundai, ponieważ nie udaje mu się być tak niezawodnym jak większość innych modeli Hyundai.

W tym artykule będziemy mówić o niezawodności i wszystkich wspólnych problemów z Hyundai i40. Należą do nich problemy z DPF (filtr cząstek stałych), problemy z układem kierowniczym, problemy z elektryką oraz problemy z wykończeniem i wyposażeniem. Większość z nich można rozwiązać proaktywnie, ale problem polega na tym, że mają one tendencję do ponownego wystąpienia często.

Nie jest to jednak wszystko złe, ponieważ i40 nie jest samochodem szczególnie drogim w naprawie. Opiera się na częściach Hyundai, które można zobaczyć w wielu innych modelach Hyundai, co oznacza, że można łatwo znaleźć części zamienne. Nawet jeśli nie jest tak niezawodny jak większość innych modeli Hyundai, to nadal jest wystarczająco dobry w szerszym spektrum.

Podsumowując, nie powinieneś się zbytnio martwić o i40, jeśli będziesz go regularnie serwisować i przeprowadzisz kontrolę przed zakupem. Rynek samochodów używanych obfituje w mnóstwo możliwości wyboru, co oznacza, że i40 jest naprawdę łatwy do zdobycia.

Hyundai i40 – problemy z filtrem DPF (Diesel particulate filter)

Współczesne samochody wyposażone są w tzw. filtr DPF, czyli element zaprojektowany do usuwania większości szkodliwych substancji, aby samochód mógł przejść współczesne przepisy dotyczące emisji spalin. Filtr DPF jest często problemem w wielu samochodach z silnikiem Diesla, ponieważ jest to skomplikowany element, który może się zatkać lub całkowicie zawieść.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Venue

Aby tego nie doświadczyć, powinieneś zabierać swojego i40 na ciągłe przejazdy autostradą, aby filtr DPF mógł się zregenerować. Wyłączenie i40 podczas regeneracji DPF może spowodować stopniowe podnoszenie się poziomu oleju w układzie, co może doprowadzić do uszkodzenia silnika. W związku z tym, pamiętaj, aby zwrócić baczną uwagę na DPF podczas zakupu i40.

Hyundai i40 – problemy z układem kierowniczym

Hyundai i40 cierpi również na pewne problemy związane z układem kierowniczym, takie jak dziwne odgłosy stukania i klikania dochodzące z kolumny kierowniczej. Zespół układu wspomagania kierownicy jest pokryty elastycznym gumowym sprzęgłem, które z czasem może się zniszczyć i powodować różne dziwne odgłosy, które brzmią naprawdę niepokojąco.

Nawet jeśli nie powoduje to raczej problemów z wydajnością układu, to zdecydowanie wpływa na ogólny komfort jazdy za kierownicą. Hyundai wydał biuletyn serwisowy z powodu tego problemu, który nie wymieniał konkretnie modelu i40. Jednak Hyundai zrobił to, ponieważ i40 nie jest dostępny w USA, a nie dlatego, że nie cierpi na ten problem.

Hyundai i40 – problemy elektryczne

W różnych modelach Hyundai występują problemy z układami elektrycznymi, takie jak problemy z oświetleniem zewnętrznym oraz problemy z niektórymi akcesoriami wewnętrznymi zasilanymi elektrycznie. W 2012 roku Hyundai wydał biuletyn serwisowy, w którym stwierdził, że tylne światła hamowania mogą ulec awarii, zwłaszcza w modelach z automatyczną skrzynią biegów.

Inne problemy elektryczne obejmują potencjalne problemy z elektrycznymi oknami oraz potencjalne problemy z radiem i klimatyzacją samochodu. Pamiętaj, aby przejść przez te systemy, jeśli jesteś na rynku dla używanego i40, jak nie chcesz, aby te problemy dodać, ponieważ może to kosztować dużo pieniędzy, aby naprawić.

  Czy Hyundai Accent to dobry samochód?

Hyundai i40 – problemy z wykończeniem i wyposażeniem

Problemy związane z wykończeniem i wyposażeniem również nie są rzadkością w wielu modelach Hyundai, a i40 nie jest inny. Wydaje się, że skóra na kierownicy jest podatna na pękanie po pewnym czasie, zwłaszcza w samochodach, które były często wystawione na działanie słońca. Inne kwestie to problemy z wnętrzami w jasnych kolorach, które z czasem mogą się odbarwić, czasem nawet tak bardzo, że trzeba będzie wymienić niektóre elementy.

Modele wyposażone w szyberdach znane są z tego, że czasami przeciekają przez złej jakości uszczelki. Hyundai twierdzi jednak, że problemy te wynikają głównie z tego, że ludzie nie czyszczą często uszczelek okiennych. Tak czy inaczej, pamiętaj, aby przejrzeć również te elementy, ponieważ nie chcesz, aby woda dostała się do kabiny i spowodowała różnego rodzaju problemy.

Sekcja FAQ

Czy powinienem kupić Hyundai i40?

Hyundai i40 ma sporo zalet, takich jak przestronne wnętrze, stosunkowo niska cena, niskie koszty eksploatacji, wysoki poziom bezpieczeństwa i przyzwoita niezawodność. Oznacza to, że i40 jest ogólnie dobrym pakietem i nie ma żadnych poważnych problemów, które są całkowicie czerwoną flagą. Jednak i40 doświadcza problemów częściej niż większość modeli Hyundai, co jest problemem.

Ponadto, jeśli jesteś przyzwyczajony do spędzania dużo czasu w coś z odznaką premium, i40 będzie czuć się jak oczywisty downgrade jak to nie jest szczególnie nowe, ani luksusowe. Tak czy inaczej, jeśli lubisz Hyundai i chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na używanym samochodzie, i40 może zrobić dla większości ludzi.

  Najczęstsze problemy z Hyundai Equus

Dlaczego Hyundai i40 nie jest dostępny w USA?

Hyundai i40 nigdy nie był dostępny w USA, co nie jest wszystko, co jest powszechne dla Hyundai, ponieważ Stany Zjednoczone są prawdopodobnie ich najważniejszym rynkiem na planecie. Powodem, dla którego model i40 nigdy nie pojawił się w USA jest to, że nie jest to szczególnie dobry samochód oraz to, że istnieją pewne oczywiste zbieżności z samochodami takimi jak Hyundai Sonata.

Hyundai później zaprzestał produkcji i40 dla reszty świata do roku 2020 i nigdy nie przyniósł go z powrotem. Jest również bardzo mało prawdopodobne, że Hyundai zamierza zaoferować nowy i40 w najbliższym czasie.

Czy Hyundai i40 jest dobrym samochodem rodzinnym?

Hyundai i40 ma pewne elementy, które naprawdę dobrze pasują do rodzinnego użytkowania. Na przykład, wersja kombi modelu i40 oferuje więcej niż wystarczająco dużo miejsca dla większości rodzin tam. Hyundai i40 jest również naprawdę bezpiecznym samochodem, ponieważ zdobył wiele certyfikatów bezpieczeństwa. Jasne, nie ma wszystkich najnowszych technologii bezpieczeństwa aktywnego, ale to nie było nawet dostępne, gdy i40 wyszedł.

Ponadto, i40 jest również przyzwoicie wygodny i łatwy do życia. Jest daleko od bycia najlepszym samochodem rodzinnym w tym segmencie, ale cenowo naprawdę nie można narzekać.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z