Najczęstsze problemy z Mercedesem W123

Mercedes W123 ma już prawie 50 lat, co oznacza, że jest to prawdziwy klasyczny samochód, który wymaga specjalnego traktowania zarówno w dziale konserwacji, jak i w dziale użyteczności. Bez względu na to, jak na to spojrzeć, W123 to samochód z innej epoki, ale epoki, w której Mercedes był o ligę wyżej niż ktokolwiek inny.

Jak wcześniej stwierdzono, W123 jest prawie 50 lat, ale jest tak wiele przykładów pracy W123 na całym świecie z więcej niż milion mil na zegarze. Te samochody są znane, aby trwać długo, zwłaszcza jeśli wziąć odpowiednią opiekę nad nimi.

To nie znaczy, że W123 jest bez winy, jak wiele wspólnych problemów mają tendencję do plagi W123 do dnia dzisiejszego. Najczęstszym i prawdopodobnie najtrudniejszym problemem do naprawienia jest korozja, jak większość samochodów Mercedes z tej epoki były znane do korozji źle, jeśli nie utrzymywane prawidłowo.

Nieszczelne uszczelki drzwi, problemy z zespołem instrumentów i całej deski rozdzielczej, problemy, które wynikają z faktu, że W123 jest tak stary, i wszelkiego rodzaju problemy z próżnią. Można śmiało powiedzieć, że W123 jest zbudowany jak czołg, ale nawet czołgi potrzebują miłości, czułości i opieki.

Korozja – najgorszy wróg Mercedesa W123

Jeśli jesteś świadomy starszych modeli Mercedesa, prawdopodobnie słyszałeś, że są one podatne na korozję. To nie jest zarezerwowane tylko dla starszych modeli Mercedesa, ponieważ większość samochodów z tej epoki są znane do rdzy źle. To tylko rzeczywistość tego, ponieważ te samochody nie zostały wykonane z wszystkich nowoczesnych technologii zapobiegania rdzy.

  Najlepsze samochody hybrydowe Mercedes

W123 powszechnie doświadcza rdzy plamy wokół nadkoli, na dole drzwi, wokół punktów jack wokół okien i w pobliżu przedniego fartucha. Nie oznacza to, że W123 nie doświadcza plam rdzy w innych miejscach, ponieważ tak jest. Tak czy inaczej, należy zwrócić szczególną uwagę na plamy rdzy, ponieważ są one prawdopodobnie będzie wycofać swój W123 wkrótce.

Nieszczelne uszczelki drzwi – Dość powszechne zjawisko w W123

Uszczelki są wykonane, aby trwać pewną ilość czasu, ponieważ nie są one wykonane z długotrwałych materiałów. Priorytetem uszczelki drzwiowej jest ochrona drzwi przed czynnikami zewnętrznymi, a guma używana do tego celu jest znana z pękania i rozpadania się po pewnym czasie.

Uszczelki te muszą być wymieniane dość często, ponieważ mogą one absolutnie zniszczyć wnętrze W123. Ilekroć wilgoć wchodzi do samochodu, to niszczy chromowane panele dość szybko, a także pogarsza pękanie skóry w czasie.

Problemy z deską rozdzielczą i zestawem przyrządów

Deska rozdzielcza w W123 ma swój własny umysł, co oznacza, że często przesadnie liczy przebieg lub całkowicie się psuje. Jeśli patrzysz na niski przebieg przykład W123, należy szukać ogólnego zużycia i spróbować porównać go z innymi modelami W123, aby dowiedzieć się, czy przebieg jest rzeczywiście prawdziwe.

Wskaźnik paliwa jest znany do awarii w czasach, ale sama deska rozdzielcza jest również znany rozwijać wszelkiego rodzaju pęknięć. Jest to głównie ze względu na ekspozycję na słońce lub wilgoć i wiele modeli W123s mają swoje deski rozdzielcze ponownie przycięte z tego powodu.

  Który z nich jest lepszy: Mercedes czy Audi?

Uszczelki próżniowe są również wspólne dla W123

W123 oferuje elektryczne okna i zamki mocy, które są kontrolowane z systemów próżniowych, które są często znane do wycieku i stać się operacyjnym. Na szczęście, jest to zazwyczaj dość łatwe do naprawienia, jeśli masz odpowiednie narzędzia do pracy.

Ciepła pogoda, słońce i wilgoć i wiadomo, że powodują problemy z podciśnieniem częściej, więc upewnij się, aby zwrócić szczególną uwagę na te elementy, jeśli mieszkasz w cieplejszym obszarze klimatycznym.

Efekty bycia prawie 50-letnim

50-letni samochód to zmęczony samochód, bez względu na to, jak bardzo jest niezawodny i odporny na uderzenia. W123 jest rzeczywiście jednym z najbardziej niezawodnych samochodów Mercedesa wszech czasów, ale powinieneś unikać kupowania zmęczonych egzemplarzy, jeśli nie masz ochoty na gruntowną renowację.

Niskie ciśnienie oleju jest częstą wskazówką, że W123 patrzysz na jest bliski końca. Rdza jest znany zabić wiele modeli W123, więc należy pominąć mocno skorodowane modele, jeśli nie są gotowi wydać dużo pieniędzy i czasu na ich naprawę.

Sekcja FAQ

Jak niezawodny jest Mercedes W123?

W123 jest jednym z najbardziej niezawodnych samochodów w historii ludzkości, i tak po prostu jest. Nie oznacza to, że W123 nie wymaga spójnej i stosunkowo częstej konserwacji, ale jeśli wszystko zrobisz dobrze, powinieneś móc cieszyć się W123 do końca dni.

W124, następca W123 jest również znany jako jeden z najbardziej niezawodnych modeli Mercedesa wszech czasów. Pod koniec lat 90-tych i na początku XXI wieku samochody Mercedesa zaczęły sprawiać dużo więcej problemów, zarówno ze względu na złożoność, jak i strategię lokowania produktu.

  Jaki model jest najmniejszym SUV-em Mercedesa?

Czy powinienem kupić Mercedesa W123?

W123 jest jednym z najbardziej kultowych modeli Mercedesa wszech czasów, a jeśli jesteś na rynku dla klasycznego sedana z lat 70-tych i 80-tych, W123 jest idealnym samochodem dla Ciebie. Pamiętaj, aby spojrzeć na wolne od rdzy lub lekko zardzewiałe przykłady, ponieważ każdy więcej niż to jest prawdopodobnie będzie zbyt wiele.

Wielu entuzjastów Mercedes wierzą, że dobre przykłady W123 będą kontynuować uznanie w wartości, i wydaje się, że jest to naprawdę przypadek.

Ile kosztuje Mercedes W123?

Średnia cena wywoławcza Mercedes W123 jest około 11.500 dolarów, podczas gdy dobre przykłady mogą iść na dwa razy tyle. W123 jest rzeczywiście warte pieniędzy, ponieważ oferuje prawdziwy Mercedes kapsuła czasu doświadczenie, które po prostu nie mogą być dopasowane z żadnym nowoczesnym samochodem tam.

W123 oferuje niewiarygodnie miękkie fotele, laid-back pozycji jazdy, i poczucie, że jesteś w obsłudze grzywny kawałek maszyny. Doświadczenie pilotowania W123 jest zupełnie inna niż cokolwiek innego tam, i płacąc $ 11,000-$ 15, dla takiego doświadczenia jest zdecydowanie warte ceny wywoławczej.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z