Najczęstsze problemy z Peugeot 108

Peugeot 108

Peugeot 108 to mały samochód miejski, który dzieli swoje podwaliny z Toyotą Aygo i Citroenem C1. Został po raz pierwszy wprowadzony na rok modelowy 2014, ponieważ zastąpił ustępującego Peugeot 107. Model 108 był w ciągłej produkcji do 2021 roku, kiedy to Peugeot całkowicie porzucił samochody serii „100” i skupił się na tym, aby seria „200” była ich najmniejszymi samochodami.

Model 108 był dość popularnym samochodem, co oznacza, że liczby sprzedaży były dość przyzwoite, ale Peugeot sprzedał fabrykę, w której zostały zbudowane, Toyocie, co oznaczało koniec najmniejszego miejskiego samochodu Peugeota. W tym artykule skupimy się na wszystkich wspólnych problemach z Peugeot 108, więc trzymaj się i dowiedz się, czy jesteś zainteresowany kupnem jednego.

Najczęstsze problemy z Peugeot 108 zaczynają się od kolumny kierowniczej potencjalnie nieudanej, problemów z pasami bezpieczeństwa, problemów elektrycznych, problemów ze skrzynią biegów i powolnego przyspieszania. Faktem jest, że większość z nich nie jest związana z niewłaściwą konserwacją, co oznacza, że mają one tendencję do występowania bez względu na to, jak dbasz o samochód.

Tak czy inaczej, 108 jest przyzwoicie niezawodny samochód, który powinien być w stanie trwać długo. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest pójście do stosunkowo niskiego przebiegu przykładu, ponieważ te będą działać znacznie lepiej.

Problemy z układem kierowniczym

Układ kierowniczy w modelu 108 miał kilka wycofań, ale najważniejszy z nich był spowodowany awarią kolumny i potencjalnie powodował całkowity brak kontroli nad kierownicą. Może to być niebezpieczne, zwłaszcza przy większych prędkościach, ponieważ nie będziesz w stanie kontrolować samochodu. Na szczęście, wycofanie zostało wydane i rozwiązało problem, ale upewnij się, że sprawdzisz, czy samochód, na który patrzysz, był jego częścią.

  Najczęstsze problemy z Peugeot 107

Inne problemy z układem kierowniczym obejmują potencjalne problemy z pompą wspomagania kierownicy, które mogą czasami zawieść, a tym samym sprawić, że układ kierowniczy samochodu będzie ciężki i trudny do opanowania. Są one najczęściej spowodowane potencjalnymi wyciekami, więc upewnij się, że sprawdzisz swój układ kierowniczy pod kątem jakichkolwiek oznak wycieków.

Problemy z pasami bezpieczeństwa

Najczęstszy problem związany z pasami bezpieczeństwa w modelu 108 jest związany z tylnymi pasami bezpieczeństwa, które czasami mogą mieć nieprawidłowe szwy, co może prowadzić do problemów podczas próby ich zapięcia. To również było częścią wycofania z rynku, co oznacza, że należy sprawdzić u dealera Peugeot, czy w danym samochodzie jest to możliwe.

Inne kwestie obejmują problemy z pasami bezpieczeństwa przytrzymującymi pasażerów w przypadku kolizji, ale nie wydaje się, aby były one aż tak powszechne. Podsumowując, pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne to dwa najważniejsze elementy bezpieczeństwa w każdym samochodzie, dlatego zawsze powinieneś upewnić się, że oba działają zgodnie z przeznaczeniem.

Problemy z elektryką

Problemy elektryczne są nawykowe dla współczesnych samochodów, ponieważ są one tak szczelnie wypełnione funkcjami, że niektóre rzeczy na pewno się zepsują w pewnym momencie. System inforozrywki jest znany z tego, że może się wyłączyć lub mieć problem z funkcjonalnością ekranu dotykowego, podczas gdy samochód może również wywoływać różne światła ostrzegawcze z przerwami, jeśli coś jest nie tak z powiązanymi czujnikami.

Kamera wsteczna może czasami zawieść, jak również, które zatrzyma się od widząc, co jest za tobą w każdej chwili. Co więcej, elektryczne okna mogą czasami zawieść i będą wymagać wymiany silników okiennych.

  Wspólne problemy z Peugeot Rifter

Problemy z przekładnią

Najbardziej wrażliwą częścią skrzyni biegów 108s jest sprzęgło, które może zawieść i spowodować, że samochód wejdzie w tryb awaryjny. Jedynym sposobem na naprawienie tego problemu jest wymiana sprzęgła, co może być sporym wydatkiem. Kilku właścicieli skarżyło się również, że samochód odmawia zmiany niektórych biegów, zwłaszcza 3. Co więcej, właściciele zgłaszali również, że po tym problemie pojawiają się głośne zgrzytające dźwięki.

Kilka osób skarżyło się również na to, że samochód ma niesamowicie wysoki punkt zgryzienia na sprzęgle, co oznacza, że płynne prowadzenie modelu manualnego jest prawdziwym wyzwaniem.

Wolne przyspieszenie

Jest też kilka raportów krążących po internecie, w których ludzie mówią, że 108 ma poważne problemy z brakiem mocy lub słabym przyspieszeniem. Mogą one wynikać z kilku różnych powodów. Po pierwsze, filtr powietrza może łatwo się zatkać, a masowy czujnik przepływu powietrza i filtr paliwa mogą również zostać zatkane lub / i brudne, które mogą powodować to.
O2 i katalizator mogą być również przyczyną. Pamiętaj, aby sprawdzić również korpus przepustnicy i czujnik położenia przepustnicy, ponieważ one również mogą być winowajcami.

Dział FAQ

Czy powinienem kupić Peugeot 108?

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem małego miejskiego samochodu używanego, Peugeot 108 jest w zasadzie naprawdę dobrym pomysłem. Jest to samochód, który przeszedł już ciężki okres amortyzacji, co oznacza, że jest naprawdę tani w dzisiejszych czasach, ale jest również dość nowoczesnym samochodem ze wszystkimi niezbędnymi udogodnieniami, aby uczynić go dobrym codziennym kierowcą.

  Wszystko o 2023 Peugeot e-308

Jest raczej mały w środku, co będzie stanowić problem dla tych, którzy chcą go używać do przewozu ludzi wokół. Nie jest to również najbardziej luksusowy samochód w tym segmencie, ale można się tego spodziewać biorąc pod uwagę cenę.

Dlaczego Peugeot zaprzestał produkcji modelu 108?

Peugeot przestał produkować model 108, ponieważ sprzedał fabrykę, w której powstał ten samochód. Ponadto, ponieważ SUV-y i crossovery zaczynały przejmować globalny rynek samochodowy, Peugeot postanowił skupić swoją uwagę na crossoverach i SUV-ach i po prostu nie było potrzeby posiadania zarówno Peugeot 108, jak i Peugeot 208.

Jako takie, Peugeot zachował 208 i przeniósł swoje zasoby do tworzenia nowych mniejszych crossoverów, takich jak 2008 i reszta partii.

Czy Peugeot 108 jest lepszy od Citroena C1 i Toyoty Aygo?

Te trzy samochody są niesamowicie podobne, co ma sens, ponieważ są zbudowane na tej samej platformie. Tak czy inaczej, nie są one takie same, ponieważ Aygo wydaje się być bardziej niezawodnym samochodem niż pozostałe dwa i dlatego jest najlepszym samochodem w tej grupie. Jest to również najnowocześniejszy samochód w tej grupie i jedyny, który można jeszcze kupić fabrycznie nowy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z