Najlepszy rok dla Porsche 944

Porsche 944

Porsche 944 to 2-miejscowy samochód sportowy Porsche, który albo się kocha, albo nienawidzi. Model 944 odniósł ogromny sukces w USA, ale w Europie nie radził sobie najlepiej. Powód jest prosty, ponieważ nie jest to ani 911, ani Cayman/Boxster. Był to samodzielny model, który nie zdołał przetrwać do dziś w taki sam sposób jak 911 i Cayman/Boxster.

Model 944 był produkowany w latach 1982 – 1992. W tym czasie Porsche wyprodukowało ich całkiem sporo i większość z nich była sprzedawana w USA. Najlepsze lata modelowe 844 to prawdopodobnie te wyprodukowane po 1986 roku, ponieważ te są znacznie bardziej niezawodne, bardziej nowoczesne i łatwiejsze do życia.

Modele sprzed 1986 roku były znane z większej ilości problemów, ale to nie czyni ich złymi per-se. W związku z tym, modele z 1990 roku wydają się być tymi z najlepszą niezawodnością. 1986 944 jest dobrą równowagą między wartością a treścią, podczas gdy 1982 jest preferowany przez tych, którzy lubią zabytkowe Porsche i te, które są lekkie na portfelu.

Tak czy inaczej, te samochody są stare i potrzebują dokładnych kontroli przed zakupem, ponieważ rdza zdołała przejść na emeryturę kilka modeli 944 dawno temu, a rdza to tylko wierzchołek góry lodowej.

1990 Porsche 944

1990 Porsche 944 wydaje się być tym, którym większość ludzi jest zainteresowana, ponieważ te wydają się być najbardziej niezawodne i najbardziej poszukiwane. Powodem, dla którego wymieniliśmy dokładnie modele z 1990 roku jest to, że natknęliśmy się na wiele postów na forach od ludzi chcących kupić model z 1990 roku. Jednak nie ma tak naprawdę zbyt wiele różnic między 1990 i późniejszych modeli, z wyjątkiem ceny może.

  Czy Porsche dobrze radzi sobie na śniegu?

W związku z tym, model 1990 wydaje się być tym, który wypełnia lukę między wartością a treścią i dlatego jest tym, którego większość ludzi chce. Warto również wspomnieć, że modele z 1990 roku i późniejsze są ponad 10 lat młodsze, co oznacza, że nie są tak stare jak wczesne modele 944.

Ludzie zdają sobie sprawę, że 944 Porsche powoli zaczyna stawać się rzeczą na rynku kolekcjonerskim Porsche i dlatego można zobaczyć wiele z nich jest przywrócony do dawnej chwały. Tak czy inaczej, pamiętaj, aby sprawdzić ten, na który patrzysz, jeśli chcesz go kupić.

1986 Porsche 944

Porsche 944 z 1986 roku to rok modelowy, w którym 944 otrzymało mnóstwo uaktualnień, które zmodernizowały samochód i uczyniły go bardziej pożądanym. Były pewne problemy, takie jak pękające deski rozdzielcze i poważne rdzy, które zostały wykonane lepiej dla modeli 1986 i tych, które przyszły po nim.

Dlatego też, model 1986, jeśli kupione prawidłowo, może być rzeczywiście jeden, że najbardziej sensowne ogólnie. Jednak powodem, dla którego umieściliśmy model 1990 przed modelem 1986 jest to, że wydaje się być nieco łatwiej znaleźć model 1990 w lepszym stanie ogólnym.

Niezawodność jest podobna do nowszych modeli 944, co oznacza, że nie jest to naprawdę problem. Najważniejszą rzeczą przy zakupie starszego Porsche jest odrobienie pracy domowej i znalezienie samochodu, który ma całą dokumentację i zapisy serwisowe, które powinny udowodnić, jak dobrze samochód był utrzymywany przez lata.

  Czy warto kupić Porsche Macan?

1982 Porsche 944

Jeśli chcesz projekt 944, lepiej zaoszczędzić kilka dolarów na samym samochodzie i wydać więcej na uczynienie go lepszym. W związku z tym, 944 sprzed 1986 roku jest drogą do zrobienia, ponieważ są one znacznie tańsze. Jednak zakup starszych przykładów 944 jest znacznie bardziej ryzykowne i trudniejsze, ponieważ znalezienie jednego jest trudne.

Istnieje wielu właścicieli online, którzy uważają, że starsze modele 944 są lepsze, ponieważ czują się bardziej rocznika. Jest coś z entuzjastów starego Porsche, gdzie chcą dopasować koła OEM Fuchs na wszystko z plakietką Porsche, i można śmiało powiedzieć, że 944 z tej epoki będzie pasować do kół OEM Fuchs bez żadnych problemów, podczas gdy nowsze nie będą.

Nawet jeśli cierpią one na rdzę i problemy z pękaniem deski rozdzielczej bardziej, są preferowanym wyborem dla określonej grupy ludzi. Wreszcie, trudno jest znaleźć jeden pasujący do bycia samochodem projektu bez bycia kompletnym bałaganem. Jednak współczesne czasy internetu pozwalają nam na szukanie samochodów w dowolnym miejscu za pomocą kilku kliknięć, więc z pewnością nie jest to niemożliwe.

FAQ Section

Czy powinienem kupić Porsche 944?

Jeśli podoba Ci się Porsche 944, stać Cię na nie i możesz pozwolić sobie na wszystko, co wiąże się z posiadaniem 944, nie ma powodu, abyś go nie kupił. Warto wspomnieć, że dobrze utrzymane modele 944 powoli zyskują na wartości, co oznacza, że amortyzacja nie jest tak naprawdę rzeczą, o którą należy się martwić.

  Polestar vs Porsche - niezawodność - co jest lepsze?

W sumie, jeśli ci się podoba, to idź na to, bo życie jest po prostu zbyt krótkie, aby jeździć nudnymi samochodami. 944 może nie ma polotu, który większość ludzi zwykle kojarzy z 911, ale doświadczenie z jazdy 944 jest z pewnością warte swojej ceny wywoławczej.

Jaki jest najlepszy model Porsche 944?

Istnieje sporo modeli Porsche 944, którym udało się wybić ponad inne modele 944. Porsche 944 S2 Coupe z 1990 roku jest jednym z tych samochodów, ponieważ pochodzi z doskonałym silnikiem. Jest również wyposażony w ABS i wiele innych nowych technologii, co jest również powodem, że 1990 944 jest tak popularny, jak jest.

Inne modele 944, które wyróżniają się z tłumu to 944 Turbo i 944 Turbo S.

Czy Porsche 944 to prawdziwe Porsche?

W sieci trwa dyskusja na temat tego, czy Porsche 944 jest prawdziwym Porsche, czy nie. Niektórzy twierdzą, że 944 jest właściwie tylko VW/Audi z plakietką Porsche, ale rzeczywistość jest taka, że 944 jest całym Porsche. Wiele marek w dzisiejszych czasach, w tym wszystkie marki VAG, dzielą się garścią części ze sobą, ale 944 nie dzielił zbyt wielu części z innymi markami VAG.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z