Porsche Cayenne – wszystko, co musisz wiedzieć

Porsche Cayenne to luksusowy SUV średniej wielkości i jeden z najpopularniejszych modeli Porsche w historii. Pierwsza generacja Cayenne została wprowadzona z powrotem w 2003 roku i była w produkcji do 2010 roku. Pierwsza generacja Cayenne jest teraz stosunkowo mało popularnym samochodem oprócz swojej odznaki, ponieważ wygląda trochę dziwnie i nie jest najbardziej niezawodny samochód tam.

Druga generacja Cayenne została wprowadzona w 2011 roku i była w produkcji do 2018 roku. Ta generacja Cayenne jest teraz bardzo popularnym samochodem, ponieważ wygląda o wiele lepiej i jest o wiele bardziej niezawodny. Obecna generacja Cayenne jest najlepszym modelem Cayenne jeszcze i jest dostępny jako coupe lub zwykły SUV.

Pod względem designu, Cayenne jest uderzające, dynamiczne i luksusowe. Wszystkie materiały wewnętrzne nie mają sobie równych, a ogólna stylistyka wnętrza jest jednocześnie nowoczesna i stonowana. Pierwsza generacja Cayenne jest najbardziej problematyczna, dwie ostatnie generacje wydają się być o wiele bardziej niezawodne.

W sumie, Cayenne jest pożądanym SUV zarówno dlatego, że jest to Porsche i dlatego, że jest to świetny SUV ogólnie. Druga generacja Cayenne jest teraz dość osiągalne i to jest ten, aby uzyskać zwłaszcza post-facelift wersji.

Pierwsza generacja Porsche Cayenne – 2003-2010

Pierwsza generacja Cayenne jest dostępna z kilkoma różnymi silnikami, począwszy od podstawowej wersji 3.2L V6 o mocy 250 KM, poprzez średni poziom modelu S z 4.5L V8 o mocy 340 KM, aż po modele Turbo, które oferują od 450-550 KM z topowego 5.4/5.8L twin-turbo V8.

Cayenne 1. generacji jest dostępny jako 955 pre-facelift lub 957 post-facelift 2010 i na modelach. 957 jest najbardziej pożądany samochód teraz, ponieważ jest bardziej niezawodny i oferuje kilka bardziej nowoczesny design i technologia dotyka. W sumie, projekt jest wątpliwe, ale ogólne wykonanie jest rzeczywiście imponujące.

  Czy Porsche Boxster to samochód dla lasek?

Możesz kupić 1. gen. za $4,000-$18,00 dla modeli sprzed faceliftingu i $8000-$25,000 dla modeli po faceliftingu. Niezawodność-wise, 1st gen jest stosunkowo niezawodny, ale tylko wtedy, gdy utrzymywane prawidłowo, ale biorąc pod uwagę fakt, że są one teraz naprawdę osiągalne, większość ludzi nie utrzymują je wszystkie, że dobrze.

Automatyczna skrzynia biegów jest znany, aby mieć problemy, zwłaszcza we wcześniejszych modelach. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem jednego z nich, zwróć uwagę na szczegóły dotyczące obsługi i zawsze wykonuj inspekcję przed zakupem, ponieważ te samochody są nadal naprawdę drogie.

Druga generacja Porsche Cayenne – 2011-2018

Druga generacja Porsche Cayenne jest znacznie bardziej popularnym modelem w porównaniu do generacji pięści, zarówno dlatego, że wygląda ładniej, jak i dlatego, że jest bardziej niezawodna. Ponadto, druga generacja jest znacznie bardziej dynamiczna, bardziej luksusowa i bardziej wydajna.

Istnieje również sporo silników w ofercie, począwszy od 3,5L V6 o mocy 300 KM i przechodząc całą drogę do 4,8L twin-turbo V8 z 570 KM. Podstawowe Cayenne z wyżej wymienionym silnikiem 3.5L i Cayenne S z 3.6L twin-turbo V6 o mocy 420 KM to dwa najpopularniejsze modele na rynku wtórnym.

Pod względem designu druga generacja Cayenne jest lepsza niemal z każdej perspektywy. Wygląda ładnie od wewnątrz, jak również przypomina obecną generację Cayenne całkiem sporo. Pod względem niezawodności jest o wiele lepszy od swojego poprzednika, ale jego utrzymanie kosztuje również sporo pieniędzy.

  Porsche 996 - wszystko, co musisz wiedzieć

Wartość, druga generacja Cayenne może być między $17,000 a $70,000 w zależności od modelu, przebiegu i ogólnego stanu.

3. generacja Porsche Cayenne – 2018-obecnie

Obecna generacja Porsche Cayenne wprowadziła styl nadwozia coupe, aby uczynić go bardziej konkurencyjnym w stosunku do takich modeli jak BMW X6, GLE Coupe i Audi Q8. Obecny Cayenne oferuje mocniejsze, ale mniejsze i bardziej wydajne silniki w porównaniu do obu swoich poprzedników.

Najpopularniejsze modele Cayenne i Cayenne S wykorzystują 3.0L turbo V6 o mocy 340 i 440 koni mechanicznych. Topowy Cayenne Turbo GT oferuje 4.0L twin-turbo V8 o mocy 640 KM. Trzecia generacja Cayenne wprowadziła również sporo modeli hybrydowych, z Turbo S E-Hybrid będącym najmocniejszym SUV-em Porsche o mocy 700 KM.

Trzecia generacja Cayenne to prawdziwy współczesny samochód, co oznacza, że otrzymujesz wszystkie funkcje i technologie, których można oczekiwać od nowego modelu Porsche. Ceny wahają się od 50.000 dolarów, aż do ponad 200.000 dolarów za niektóre, bardziej wyjątkowe modele.
Jeśli chodzi o niezawodność, Cayenne 3 generacji jest nadal na gwarancji dla większości ludzi, ale ogólnie rzecz biorąc, jest to najbardziej niezawodny SUV Porsche jeszcze.

Sekcja FAQ

Jakie Porsche Cayenne powinienem kupić?

Jeśli chcesz najlepsze, najnowsze i najbardziej niesamowite, idź na 3 gen Cayenne, ponieważ nie będziesz rozczarowany. Jednakże, jeśli cashing out więcej niż 50.000 dolarów za używany samochód jest problemem dla Ciebie, należy spojrzeć na post-facelift 2-gie modele Cayenne gen, ponieważ są one znacznie bardziej sprawiedliwe cenowo, ale nie wszystko, że różni się od 3 gen modeli.

  Dlaczego Porsche są tak drogie?

Cayenne pierwszej generacji jest jak najbardziej godne polecenia, ponieważ niektórzy uważają je za nudne i brzydkie, a inni uważają je za bardzo wartościowe.

Jak drogie jest Cayenne w posiadaniu?

Bez względu na to, na którą generację się zdecydujesz, będziesz musiał odłożyć trochę pieniędzy na koszty utrzymania, ponieważ utrzymanie tych luksusowych SUV-ów może kosztować całkiem sporo pieniędzy. Cayenne to Porsche, co oznacza, że koszty eksploatacji są znaczne.

Modele pierwszej generacji są tanie w zakupie, ale nie są tańsze w utrzymaniu w porównaniu z późniejszymi modelami, nawet jeśli przetrwają próbę czasu.

Czy Porsche Cayenne jest lepsze od konkurencji?

Porsche Cayenne rywalizuje z BMW X6, Mercedesem GLE Coupe, Audi Q8, i potencjalnie nawet z Lamborghini Urus dla modeli z wyższej półki. X6 rozpoczął ten rynek i obecna generacja X6 jest ogromnie imponujący samochód, podczas gdy GLE jest moim zdaniem, nieco mniej ekscytujące.

Q8 jest prawdopodobnie najlepiej wyglądający jeden z grupy i jest to najbardziej popularny SUV Coupe w tej chwili. Urus jest najbardziej ekscytującą opcją, ale kosztuje trochę więcej. Ogólnie rzecz biorąc, Cayenne jest bardziej niż w stanie konkurować z tymi, a nawet przewyższać je w wielu segmentach, takich jak jakość i odwołania odznaki.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z