Wszystko o Fordzie Edge z 2023 r.

Ford Edge z 2023 roku to w większości model carry-over, co oznacza, że nie ma w nim znaczących zmian. Większość źródeł podaje, że modele Edge’a klasy podstawowej będą teraz dostarczane z lepszym wyposażeniem z fabryki, ale to w większości będzie to. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że Ford chce się bardziej skupić na elektrycznych i hybrydowych SUV-ach, co oznacza, że to może być bardzo dobrze ostatni model Forda Edge w historii.

Model z 2023 roku prawdopodobnie nie zaoferuje żadnych zmian w układzie napędowym, co oznacza, że możemy liczyć na znane już silniki V6 i 4-cylindrowe. Skrzynia biegów również pozostaje taka sama, jak w przypadku układu napędowego, ponieważ nadal można wybrać Forda Edge z napędem FWD lub Forda Edge z napędem AWD dla osób pragnących dodatkowej trakcji.

Design-wise, to wciąż nie jest jasne, czy nowy Edge będzie zmienić na rynku amerykańskim, ale zmienił się na rynku chińskim (Ford Equator). Wrażenia z jazdy prawdopodobnie pozostaną nietknięte, co nie jest złe, bo Edge jeździ naprawdę dobrze. Może nie jest tak dynamiczny jak niektóre inne SUV-y z tego segmentu, ale Edge ST jest wystarczająco opanowany.

Niezawodność również pozostanie w większości taka sama jak w poprzednich modelach, co oznacza, że wszystkie potencjalne problemy również prawdopodobnie pozostaną. Nie będzie znaczącego wzrostu cen, jeśli Edge pozostanie bez zmian, ale jeśli Ford zdecyduje się na zmiany, cena pójdzie w górę.

  Czy Ford Fusion to dobry samochód?

2023 Ford Edge – Układ napędowy

Podstawowy Ford Edge 2023 będzie wyposażony w 4-cylindrowy silnik 2.0L o mocy 250 KM i 275lb-ft momentu obrotowego, co jest przyzwoitą liczbą dla modelu podstawowego. Wydajność paliwowa jest oceniana na 28MPG na autostradzie i 21MPG w mieście, co daje nam łączną liczbę 23MPG.

Jeśli chcesz więcej momentu obrotowego i mocy, i nie obchodzi cię najlepsza ekonomia paliwowa, będziesz musiał uaktualnić do 2,7L EcoBoost V6 silnika znalezionego w wielu modelach Forda, takich jak Mustang. Ten silnik oferuje 335 KM i 380lb-ft momentu obrotowego, który jest skojarzony z 7-biegową skrzynią biegów Forda. MPG jest oceniane na 19MPG w mieście, 25MPG na autostradzie i 21MPG łącznie.

Późniejszy model, o którym mówimy, to „wysokowydajny” model ST, który jest prawdziwym modelem Forda Edge o najwyższym standardzie, jaki można kupić. Podsumowując, te dwa silniki są wyrafinowane i mocne, ale mogłyby wykorzystać hybrydowy push.

2023 Ford Edge – Design i prowadzenie

Jak wspomniano na początku, Ford wyszedł z „Equatorem” na rynek chiński i wiele osób szybko pomyślało, że to będzie nowy Edge. Jednak nie zostało to przez nikogo potwierdzone, więc nadal jest to czyjeś przypuszczenie, czy to rzeczywiście będzie nowy Edge. Wygląda na to, że Ford zamierza pozostawić Edge’a z 2023 roku takim, jakim jest i skupić się na pojazdach elektrycznych.

Wnętrze jest już raczej przestarzałe i przydałoby mu się solidne odświeżenie. Pod względem jazdy, model ST jest ekscytujący i przyjemny w prowadzeniu, podczas gdy zwykły Edge prowadzi się jak każdy inny SUV ze swojego segmentu. Nie jest to wcale zła rzecz, ponieważ oznacza to, że Edge jest bezpieczny, wygodny i relaksujący.

  Czy felgi Mercedes pasują do Ford?

2023 Ford Edge – Niezawodność i częste problemy

Ford Edge był znany z przeciętnej niezawodności, co nie jest czymś, z czego można być szczególnie dumnym, ale i tak jest lepiej niż w przypadku wielu innych samochodów z tego segmentu. Najczęstsze problemy związane z Edge’em dotyczą skrzyni biegów, układu paliwowego, klimatyzacji, poduszek powietrznych i różnych problemów elektrycznych w całym samochodzie.

Jeśli odpowiednio zadbasz o Forda Edge, to z pewnością nie zostawi Cię on na pastwę losu. Musimy jednak poczekać i zobaczyć, co Ford faktycznie zrobi z 2023 Edge, zanim będziemy mogli dokonać właściwej oceny.

2023 Ford Edge – wartość i praktyczność

Szacuje się, że nowy Ford Edge będzie zaczynał się od 36 000 dolarów, czyli mniej więcej tyle samo co poprzedni model. Modele z AWD dodadzą dodatkowy tysiąc lub dwa na górze, podczas gdy top-spec model ST prawdopodobnie będzie kosztować bliżej 50.000 dolarów lub nawet więcej.

Praktyczność pozostaje taka sama, co oznacza miejsca siedzące dla maksymalnie siedmiu osób i dużą przestrzeń bagażnika. Ford Edge jest łatwy do zobaczenia i ma wiele przyjaznych rodzinie funkcji w całym. Podsumowując, jest to naprawdę praktyczny SUV Forda, idealny do użytku rodzinnego.

Sekcja FAQ

Czy Ford Edge z 2023 roku jest lepszy od Forda Edge z 2022 roku?

Na chwilę obecną nie możemy znaleźć żadnych różnic pomiędzy tymi dwoma modelami, co oznacza, że są one w zasadzie takie same. W związku z tym, jeśli jesteś w stanie znaleźć lekko używany model 2022, idź na to, ponieważ masz zamiar zaoszczędzić sporo dolarów w ten sposób.

  Najczęstsze problemy z Fordem Fusion

Zamiast tego, można przejść do zupełnie nowego Forda Edge, który będzie kosztować o wiele więcej pieniędzy, ale nie będzie oferować nic nowego lub coś specjalnego. Oczywiście, miło jest kupić nowy samochód i nie musieć się o nic martwić, ale programy certyfikacji samochodów używanych to także dobry pomysł.

Kiedy pojawi się Ford Edge 2023?

Już teraz można wstępnie zamówić Forda Edge 2023, ale raczej nie zobaczymy go przed samym końcem tego roku, ewentualnie na początku następnego. Ford nie jest nadmiernie zamieszany o nowym Edge, przynajmniej tak się wydaje, zwłaszcza, że obecny Ford Edge jest rzeczywiście sprzedaje przyzwoicie dobrze.

Czy Ford zamierza zaprzestać produkcji Forda Edge?

Ostatnio wydaje się coraz bardziej oczywiste, że Ford zamierza zrezygnować z Forda Edge teraz lub za rok lub tak, aby skupić się na swojej linii elektrycznej. Edge zostanie prawdopodobnie zastąpiony przez model nieco większy niż Mustang Mach-E w ciągu najbliższych kilku lat.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z