Wszystko o modelach 2023 VW kombi

2023 VW kombi

Volkswagen to jedna z tych marek, które oferują coś dla każdego. Jeśli chcesz stosunkowo taniego, ale doskonale użytecznego i dobrze wyposażonego commutera, VW Jetta jest tym, który należy zdobyć. Jeśli chcesz coś dużego, co jest zarówno bezpieczne, jak i wygodne dla dużej rodziny, powinieneś po prostu iść naprzód i kupić VW Atlas.

Jeśli dodać do tego wszystkie coupe, sedany, hatchbacki, SUV-y, crossovery, a nawet samochody wyścigowe, VW ma dość obszerny katalog, który będzie tylko rosnąć w miarę upływu czasu. Jeśli chcesz VW kombi, możesz kupić nadchodzący VW Passat kombi, VW Arteon Shooting Brake i VW Golf Variant na niektórych rynkach.

Passat jest flagowym wagonem i VW prawdopodobnie uczyni go naprawdę konkurencyjnym, ponieważ porzucili sedana Passata całkowicie dla linii 2023. Arteon Shooting Brake jest pozycjonowany jako bardziej stylowy „coupe-ish” Volkswagen Wagon przeznaczony dla młodszych ludzi, którzy chcą zarówno praktyczność i styl w jednym pakiecie.

W końcu dochodzimy do VW Golf Variant, który jest po prostu VW Mk8 Golf, ale z wagonem/estetycznym tyłem. Tak czy inaczej, w tym artykule, mamy zamiar powiedzieć wszystko o 2023 VW modeli kombi, co się spodziewać, i jak one porównać ze sobą.

2023 VW Passat Wagon

Około rok temu VW wydał oświadczenie, w którym zdecydował się na zaprzestanie produkcji sedanów Passat po prawie pół wieku. Jednak tabliczka znamionowa Passata nie umrze, ponieważ VW zamierza wyjść z Passatem kombi, który będzie pasował zgrabnie jako flagowe rodzinne kombi VW.

  Najczęstsze problemy z Volkswagenem T6

Ma to sporo sensu, ponieważ Arteon jest sedanem z najwyższej półki, a modele Passat wagon są w niektórych częściach świata faktycznie bardziej popularne niż sedan. Możemy się spodziewać, że nowy Passat pojawi się pod koniec 2023 roku i będzie charakteryzował się znacznie bardziej futurystyczną stylizacją nadwozia ze sportowym grillem i cieńszymi światłami dookoła.

Wnętrze już częściowo wyciekło i pokazuje nowego Passata ze znaną kierownicą, ale z ogromnym centralnym pionowym ekranem dotykowym, który będzie kontrolował wszystko. W sumie, Passat wagon jest największym, najbardziej przestronne, prawdopodobnie najbardziej wygodne i najbardziej użyteczne VW kombi tam. Cena nie jest jeszcze dostępna, ale prawdopodobnie wyniesie około 25 000 – 30 000 dolarów.

2023 VW Arteon Shooting Brake

Volkswagen Arteon jest nowością w rodzinie VW, gdyż po raz pierwszy został ujawniony 5 lat temu. Chwilę po tym, jak pojawiła się wersja sedan/coupe, VW pokazał również VW Arteon Shooting Brake, jako bardziej praktyczną wersję wagonową samochodu, który jest 4-drzwiową wersją coupe z sedanem.

Tak, dobrze przeczytaliście, ale wygląda na to, że Arteon Shooting Brake zdobył wiele serc w Europie dzięki swoim pięknym liniom. Arteon Shooting Brake kosztuje kilka tysięcy więcej niż 40,000 dolarów ceny wyjściowej zwykłego Arteona, co czyni go najdroższym obecnie dostępnym wozem od VW.

Innych zmian pomiędzy zwykłym Arteonem a wersją Shooting Brake jest praktycznie zero, co nie jest złą rzeczą, ponieważ Arteon jest naprawdę dobrze złożonym samochodem. W sumie nie jest tak przestronny jak Passat, nie jest tak praktyczny i jest droższy, ale jest bardziej dynamiczny, lepiej wyglądający i o wiele bardziej interesujący i wyjątkowy.

  Czy felgi Mercedes będą pasować do VW?

2023 VW Golf Variant

Dla dużej liczby klientów VW, VW Golf jest idealnym samochodem i dlatego jest i zawsze był latarnią katalogu VW. Jednakże, ponieważ kombi są popularne w Europie, VW zaczął oferować wersję Variant (wagon) dla Golfa Mk3 w 1993 roku. Model Variant Golfa jest dokładnie taki sam jak Golf, ale jest dłuższy i posiada klasyczny tył wagonowy.

Volkswagen Variant jest o około 2000 dolarów droższy od zwykłego hatchbacka, jednak dużo szybciej traci wartość na rynku wtórnym. Jeśli lubisz VW Golf, ale chcesz więcej miejsca dla ludzi i ładunku, Golf Variant jest doskonałym wyborem.

Jako taki, Golf Variant jest najtańszym wagonem VW, co oznacza, że nie jest w stanie konkurować ani z Passatem, ani z Arteonem Shooting Brake. Mimo to, jest to najlepiej sprzedający się samochód VW.

Sekcja FAQ

Które kombi VW jest najlepsze?

Volkswagen Passat kombi jeszcze nie wyszedł, więc nie możemy go właściwie ocenić, ale jeśli wszystkie plotki mają być prawdziwe, to nowy Passat kombi będzie najlepszym VW kombi w historii. Można bezpiecznie założyć, że VW nie chce zagrozić marce Passat, zwłaszcza teraz, gdy nie ma już sedana. Z tego powodu, a także z wielu innych powodów, Passat kombi musi być naprawdę dobry.

Jednak naprawdę nie można się pomylić ani z Arteonem Shooting Brake, ani z Golfem Variant, ponieważ wszystkie trzy te kombi są świetne. Arteon SB jest tym, który należy kupić, jeśli chcesz wagon, który może również zmieścić się w korporacyjnym parkingu, podczas gdy VW Golf jest, cóż, to Golf, jeden z najlepszych samochodów wszech czasów.

  Wszystko o całkowicie elektrycznym Volkswagen ID. Xtreme off-road

Czy Volkswagen zamierza zaoferować elektryczne kombi?

Nie tak dawno temu VW ujawnił nadchodzący ID. Aero, ale wygląda na to, że również ID. Aero B zostało oznaczone zieloną flagą. Aero B będzie wersją kombi sedana Aero, ale nie tylko, ponieważ VW mówi również, że w końcu wyjdzie z ID.7, który będzie zasadniczo elektryczną wersją kombi Passata.

Dlaczego ludzie lubią kombi?

Kombi przekazuje wiadomość, że nie kupiłeś swojego samochodu tylko na pokaz. Tak czy inaczej, niektóre współczesne kombi wyglądają lepiej niż ich odpowiedniki typu sedan. Moim zdaniem VW Arteon Shooting Brake jest o wiele bardziej wyjątkową i lepiej wyglądającą wersją Arteona, ponieważ jest o wiele rzadszy i fajniejszy. Kombi sprawiają, że sedany są o wiele bardziej praktyczne i dlatego tak wiele osób je lubi.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z