Z czym można porównać Volvo XC40?

Volvo XC40 można porównać z innymi subkompaktowymi SUV-ami, takimi jak Audi Q3, Lincoln Corsair czy BMW X1.

Subkompaktowy SUV to nowa kategoria w świecie samochodów. Volvo XC40 jest faworytem od momentu wprowadzenia na rynek i jest zdecydowanym zwycięzcą, jeśli mówimy o jego konkurentach. XC40 oferuje lepsze funkcje bezpieczeństwa, więcej miejsca do przechowywania, więcej miejsca na tylnym siedzeniu, lepsze lub równe wnętrze i dobre wrażenia z jazdy. Kosztuje nawet mniej niż jego konkurenci.

Volvo XC40

Volvo to szwedzki producent samochodów, który jest dość znany ze swojego bezpieczeństwa, wysokiej jakości funkcji i luksusowych samochodów. Model XC40 został wprowadzony na rynek w 2017 roku, a następnie w 2019 roku Volvo ujawniło swój model hybrydowy typu plug-in. Ostatnio, w 2020 roku, Volvo ujawniło swój pierwszy w pełni elektryczny pojazd o nazwie XC40 Recharger. Cena XC40 zaczyna się od 33 700 dolarów i wzrasta do 53 990 dolarów za wersję elektryczną.

BMW X1

Będąc niemiecką firmą, BMW X1 jest znane z luksusu i wrażeń z jazdy. Został wprowadzony na rynek w 2009 roku i otrzymał drugą generację w 2015 roku. Samochód słynie ze swojej praktyczności i sportowego napędu. Jego cena zaczyna się od 35,400 dolarów i wzrasta do 42,845 dolarów.

Audi Q3

Audi to niemiecka marka słynąca ze sportowego wyglądu i napędu. Q3 jest najmniejszym z SUV-ów Audi. Wprowadzili Q3 na rynek w 2011 roku, a w 2018 roku otrzymał drugą generację. Cena Audi Q3 zaczyna się od 34,900 dolarów i waha się do 41,595 dolarów.

Lincoln Corsair

Lincoln, amerykański producent samochodów, wprowadził swój subkompaktowy SUV w 2019 roku. Pozostał on najlepiej sprzedającym się samochodem Lincolna od 2020 roku. Ma dwie opcje paliwowe, jedną benzynową, a drugą hybrydową opcję plug-in. Jego cena zaczyna się od 36 105 dolarów, a model premium plug-in hybrid kosztuje do 50 390 dolarów.

  Czy Volvo to marka luksusowa?

Volvo XC40 vs. Audi Q3

Oba te samochody to subkompaktowe SUV-y, które oferują swoim klientom bardzo dobry napęd i komfort. Volvo XC40 jest bardziej rodzinny i praktyczny, natomiast Audi Q3 to bardziej sportowo wyglądający mały SUV. Ceny obu tych samochodów zaczynają się niemal w tym samym przedziale.

Chociaż Audi słynie z samochodów sportowych, XC40 jest w rzeczywistości mocniejszy niż Q3. Z tym samym modelem 2,0-litrowego silnika z turbodoładowaniem, XC40 ma moc 248 koni mechanicznych, a Q3 – 228 KM. Jest to prawdopodobnie zasługa lepszej inżynierii w nowym programie VEA Volvo.

Oba pojazdy oferują bardzo cichą i komfortową jazdę, przy czym Q3 ma nieco lepszą przyczepność i trakcję. Przestrzeń bagażnika jest bardziej praktyczna w XC40, a składane siedzenia mają przycisk elektryczny w XC40, podczas gdy w Q3, ma pokrywę.

Ogólnie rzecz biorąc, XC40 czuje się jak lepsza opcja ze względu na lepsze wrażenia z jazdy i luksusowe oferty, takie jak lepsze wnętrze i inne funkcje bezpieczeństwa. XC40 jest tutaj zwycięzcą.

Volvo XC40 vs. BMW X1

BMW X1 to jeden z najstarszych samochodów w kategorii SUV. X1 ma już swoją drugą generację, podczas gdy XC40 pojawiło się 8 lat po premierze X1. X1 zawsze był uważany za najbardziej praktycznego subkompaktowego SUV-a dzięki dużej pojemności bagażnika i wrażeniom z jazdy.

Oba te samochody mają różne tryby jazdy. XC40 oferuje relaksującą i bezpieczną jazdę, podobnie jak inne modele Volvo. Jednak X1 jest bardziej sportowy i lepiej trzyma się drogi na zakrętach. Układ przeniesienia napędu w X1 jest nieco lepszy niż w Volvo, ale jazda X1 po autostradzie może być dość hałaśliwa.

  Niezawodność Volvo vs BMW - która jest lepsza?

Jeśli chodzi o niezawodność i bezpieczeństwo, XC40 wypada znacznie lepiej niż X1. XC40 oferuje nawet lepszy system informacyjno-rozrywkowy niż X1. XC40 ma model hybrydowy typu plug-in i wersję elektryczną, podczas gdy X1 nie ma takiej możliwości.

Volvo XC40 vs. Lincoln Corsair

XC40 już od kilku lat jest jednym z najlepszych pojazdów w tej kategorii mniejszych SUV-ów, podczas gdy Corsair istnieje dopiero od roku. Jest to stosunkowo nowy pojazd w tej kategorii. Corsair jest nieco droższy od XC40, jednak Lincoln oferuje więcej wyposażenia standardowego we wszystkich swoich modelach niż XC40.

Jeśli chodzi o osiągi, Lincoln Corsair jest znacznie mocniejszy niż XC40. W międzyczasie Volvo odpowiedziało większą ilością standardowych funkcji w XC40 z 2021 roku. Sprawili, że tylne czujniki parkowania, wykrywanie martwego pola i adaptacyjne reflektory stały się standardem we wszystkich ich samochodach. XC40 oferuje lepszy system infotainment, lepszą przestrzeń dla pasażerów i oczywiście doskonałe funkcje bezpieczeństwa. A wszystko to za jeszcze niższą cenę niż Corsair.

Wreszcie, XC40 oferuje praktyczność oraz bardziej zrelaksowaną i płynniejszą jazdę. W tej kategorii XC40 jest bardziej wszechstronny. Wrażenia w kabinie i jakość skóry w fotelach są zdecydowanie jednymi z najlepszych. XC40 jest nadal na szczycie tej kategorii.

Final Verdict

Podsumowując, wszystkie te samochody są doskonałymi pojazdami w swojej kategorii. Wszystkie oferują sportowy wygląd przypominający SUV-a. Jednak XC40 oferuje prawdziwie luksusowy poziom jazdy i komfortu. Prawdziwym powodem jest to, że większość firm motoryzacyjnych nie oferuje luksusowych pojazdów w przedziale cenowym od 30 000 do 40 000 dolarów. XC40, z całą swoją chwałą i funkcjami bezpieczeństwa, jest zdecydowanie najbardziej eleganckim i najlepszym pojazdem w tej kategorii.

  Które Volvo ma napęd na cztery koła?

FAQ

Ile kosztuje utrzymanie Volvo XC40?

Volvo XC40 charakteryzuje się wysokim kosztem utrzymania, który jest niższy niż u konkurencji. Średni koszt napraw i przeglądów XC40 w ciągu pierwszych 10 lat eksploatacji wynosi około 11 700 dolarów. Jest to kwota niższa od innych kompaktowych SUV-ów o prawie 3 500 USD. XC40 ma również mniejsze szanse na to, że będzie wymagał jakichkolwiek poważniejszych napraw.

Czy kompaktowe SUV-y to prawdziwe SUV-y?

Kompaktowe SUV-y z pewnością wyglądają jak ich więksi bracia, ze swoim wysokim prześwitem i sportowym wyglądem. Jednak większość kompaktowych SUV-ów prowadzi się jak zwykłe samochody ze względu na platformę użytą do ich produkcji. Pełnowymiarowe SUV-y, z drugiej strony, są zazwyczaj produkowane na platformie ciężarówki. Dlatego kompaktowe SUV-y nie są prawdziwymi SUV-ami. Jednak nadal są one lepszą opcją niż sedany, jeśli chcesz mieć dużą przestrzeń bagażnika i lepszy prześwit.

Jakie są inne kompaktowe SUV-y obecne na rynku?

Widzieliśmy wzrost produkcji i sprzedaży kompaktowych SUV-ów na całym świecie. To ze względu na ich kształt i dużą przestrzeń bagażnika, wraz z dużo niższą ceną niż tradycyjne duże SUV-y. Oto niektóre z najlepszych kompaktowych SUV-ów obecnych w tym momencie:

  • 2021 Hyundai Kona
  • 2021 Mazda CX-52021 Kia Soul
  • 2022 Hyundai Tucson
  • 2022 Kia Sportage
  • 2021 Subaru Forester

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z