Zaskakujące fakty o VW Tiguan

2023 VW Tiguan

Nowy Volkswagen Tiguan stanowi wspaniałe zwieńczenie imponujących rozwiązań technologicznych połączonych z najnowocześniejszym designem, bezpieczeństwem i komfortem. Segment kompaktowych rodzinnych SUV-ów jest obecnie wyjątkowo popularny, dlatego VW dokłada wszelkich starań, aby nowy Tiguan był jak najlepszy.

Jeśli uważasz, że współczesne samochody są dość podobne i brakuje im autentyczności, koniecznie sprawdź nasze zaskakujące fakty o VW Tiguan! W tym artykule wymienimy kilka faktów, które sprawiają, że Tiguan wyróżnia się na tle innych, ale także kilka, które są wręcz zaskakujące dla samochodu takiego jak Tiguan.

The Name Tiguan

Większość producentów samochodów w dzisiejszych czasach ma z góry ustalony proces nadawania nazw swoim samochodom. Lamborghini nazywa swoje samochody po przerażających bykach, BMW nazywa swoje samochody tak, jak pasują do gamy BMW, podczas gdy VW ma tendencję do posiadania specyficznej nazwy dla swoich modeli, która nie jest zwykle związana z resztą gamy.

Nazwa Tiguan powstała, gdy VW przeprowadził publiczny konkurs na nazwę, w którym społeczeństwo nazwało kompaktowego SUV-a – Tiguan. Samo słowo pochodzi od mieszanki dwóch słów „tiger + iguana”, ponieważ Tiguan jest skrzyżowaniem mocy i zdolności adaptacyjnych, lub mocy i zabawności.

Przestrzeń wewnętrzna

Nazwa kompaktowy SUV zazwyczaj brzmi tak, jakby opisywała SUV-a, któremu brakuje przestrzeni. Co prawda Tiguan jest znacznie mniejszy od swoich większych braci Touarega i Atlasa, ale przestrzeń wewnątrz nie różni się zbytnio. Tiguan słynie z mądrego wykorzystania przestrzeni, a dzięki prostej, pudełkowatej konstrukcji nadwozia, korzystasz również z dużej ilości miejsca nad głową.

  Problemy z silnikiem VW 1.5 TSI

Tiguan może mieć nawet trzy rzędy siedzeń, ale posiada pięć miejsc, które są więcej niż dobre, aby zmieścić pięć dorosłych osób. Przestrzeń bagażnika również korzysta z kwadratowego tyłu Tiguana, ponieważ ogólna pojemność jest lepsza niż w większości innych samochodów w tym segmencie.

Cena

Volkswagen jest jedną z niewielu marek, którym udaje się przejść linię pomiędzy segmentem samochodów ekonomicznych a segmentem samochodów wykonawczych. Oznacza to, że modele takie jak VW Golf są często porównywane do takich samochodów jak Ford Focus i Opel/Vauxhall Astra, ale także Audi A3 i BMW serii 1.

Podobnie jest w przypadku Tiguana, ponieważ istnieje zaskakująca ilość porównań pomiędzy Tiguanem a jego bardziej luksusowym bratem, Audi Q5. Z ceną wyjściową 27,000 dolarów, Tiguan kosztuje tyle samo co Honda CR-V, Mazda CX-5 i Toyota RAV4, ale wiele osób uważa go za nieco bardziej luksusowy niż wszystkie te modele.

Parts Sharing

Wierzcie lub nie, ale Audi Q5 i VW Tiguan są niezwykle podobne. Oba są zbudowane na tej samej platformie, dzielą wszystkie ogólne wymiary, a nawet używają tych samych silników i tych samych skrzyń biegów w niektórych obszarach. Jasne, Audi dostaje kilka większych silników dla swoich modeli o najwyższej specyfikacji, ale większość modeli Audi Q5 na ulicach używa dokładnie tego samego silnika i skrzyni biegów, co Tiguan.

Nie ogranicza się to tylko do mechaniki, ponieważ istnieje wiele innych rzeczy, które Q5 dzieli z Tiguanem. Jasne, najnowsze wersje obu są bardziej zróżnicowane niż kiedyś, ale można łatwo zamknąć oczy i nie być w stanie odróżnić średnio wyposażonych porównywalnych modeli.

  Najczęstsze problemy z Volkswagen Polo

It Can Go Off-Road

Nie jest zaskoczeniem, że większość kompaktowych SUV-ów w dzisiejszych czasach jest daleka od bycia maszynami terenowymi, ale Tiguan faktycznie ma kilka sztuczek pod rękawem, które czynią go innym od większości. Z opcjonalnym systemem 4MOTION AWD, można uzyskać Tiguan z funkcji, takich jak dedykowane tryby śnieg / off-road, tryb Hill Descent, i kilka innych sztuczek nifty.

Ponieważ większość SUV-ów w tej klasie koncentruje się wyłącznie na dojeżdżaniu do pracy, Tiguan daje Ci możliwość korzystania z niego nawet poza chodnikiem.

System Infotainment

System infotainment w nowym Tiguanie jest jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym systemem infotainment w swojej klasie. Bardzo najnowsze dotykowe ekrany VW przychodzą z nieskazitelną reakcją, i ostrą grafiką, i są stosunkowo łatwe w użyciu. Rzeczywiście, nowy Golf uczynił to nieco trudniejszym, ale obecny Tiguan nadal utrzymuje swoje elementy sterujące klimatyzacją poza centralnym ekranem.

Cyfrowa deska rozdzielcza jest również naprawdę czysto wyglądająca i łatwa do zrozumienia, a za nią widać inspirację Audi MMI Virtual Cockpit. Jest to ogromny komplement dla systemu VW, ponieważ Audi Virtual Cockpit był pionierem w tym segmencie i nadal jest liderem w branży, jeśli chodzi o cyfrowe zestawy wskaźników.

Sekcja FAQ

Co jest dobrego w nowym VW Tiguan?

Dobrą stroną VW Tiguan jest fakt, że plasuje się on pomiędzy tańszym segmentem kompaktowych SUV-ów, a bardziej znamienitym segmentem kompaktowych SUV-ów klasy executive, które kosztują znacznie więcej pieniędzy. Tiguan cieszy się nieco uprzywilejowanym statusem w tym pierwszym, ponieważ jest to naprawdę dobry pakiet dla SUV-a na poziomie ekonomicznym.

  Czy Volkswagen Arteon to dobry samochód?

Oferowane silniki są znane większości, podczas gdy podwójne sprzęgło DSG jest również jednym z najlepszych na rynku, z wyjątkiem może do manewrowania przy niskich prędkościach. Tiguan jest przestronny, niedrogi w eksploatacji, przyzwoicie niezawodny i dość popularny na rynku wtórnym.

Co jest złego w nowym VW Tiguan?

VW Tiguan wygląda imponująco z zewnątrz, ale jego projekt wnętrza wygląda tak samo jak ten, który można znaleźć w 10-letnim VW Golfie. Oznacza to, że jego wnętrze jest w zasadzie oparte na wnętrzu Golfa Mk7, ale od tego czasu zostało zamaskowane kilkoma ulepszeniami, które szczerze mówiąc nie zrobiły wiele, aby zmienić ogólny projekt.

Inne złe aspekty Tiguan jest fakt, że jest to trochę nijaki i uninspiring i fakt, że dobrze wyposażone modele iść na tak wysokie, jak niektóre premium kompaktowe SUV wykonawczy zrobić.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z