Wszystko o AMG GT Coupe 2023

W zeszłym roku Mercedes zaprezentował oszałamiającego Mercedesa AMG GT Black Series jako ostatnią odsłonę obecnego Mercedesa AMG GT Coupe, który zastąpił SLS AMG. Wygląda na to, że kolejny 2-drzwiowy samochód sportowy AMG nadal będzie nosił nazwę AMG GT i prawdopodobnie nie będzie się zbytnio różnił od obecnego.

W tym artykule powiemy Ci wszystko o 2023 AMG GT Coupe, kiedy się pojawi i czy powinieneś rozważyć jego zakup. Każdego dnia pojawia się coraz więcej informacji na temat AMG GT 2023, a my zamierzamy połączyć wszystko, co wiemy do tej pory w tym artykule.

Po pierwsze, AMG GT zachowa swój potężny silnik V8, co jest błogosławieństwem, biorąc pod uwagę, że nowe modele AMG przyjmują silniki 4-cylindrowe. Mercedes SL-AMG jest prawdopodobnie samochodem, z którym nowy AMG GT 2023 będzie dzielił większość swoich części, ale AMG twierdzi, że te dwa modele będą oferować zupełnie inne wrażenia z jazdy.

Podsumowując, AMG GT ma naprawdę wysoki płot do pokonania, ponieważ obecny AMG GT jest wyjątkowo udanym samochodem i prawdopodobnie jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym samochodem sportowym AMG wszechczasów. Byliśmy już świadkami odświeżonego 4-drzwiowego AMG GT, ale 4-drzwiowy GT nowej generacji będzie bardzo podobny do nowego GT z 2023 roku.

2023 Mercedes AMG GT Coupe – Układ napędowy

Najczęściej poruszanym aspektem nadchodzącego 2023 AMG GT jest niewątpliwie jego silnik, który na szczęście nadal będzie miał konfigurację V8. Wielu entuzjastów Mercedesa AMG słusznie obawiało się, że nowy AMG GT będzie wyposażony w V6 lub nawet 4-cylindrowy silnik, ale Mercedesowi jakoś udało się zachować V8.

  Czy powinienem zabezpieczyć mojego Mercedesa przed rdzą?

W związku z tym topowy 4.0 l BiTurbo V8 w AMG GT będzie oferował 831 KM, podczas gdy drugi model w gamie będzie oferował silnik V6 o mocy około 500 KM. Niektóre źródła sugerują, że nowy AMG GT będzie również oferowany z 4-cylindrowym turbodoładowanym silnikiem hybrydowym, prawdopodobnie tym, który możemy teraz znaleźć w nowym C63.

Napęd 4MATIC będzie prawdopodobnie dostępny w niektórych modelach AMG GT, podczas gdy inne pozostaną napędzane wyłącznie na tylne koła. Automatyczna skrzynia biegów 9G-Tronic będzie oferowana w większości modeli AMG GT, ale modele V8 mogą być wyposażone w bardziej solidną i zaktualizowaną jednostkę AMG Speedshift, którą można znaleźć w obecnym AMG GT.
Podsumowując, możemy powiedzieć, że jesteśmy bardziej niż zadowoleni, że nowy AMG GT będzie dostępny z silnikiem V8 nawet w 2023 roku.

2023 Mercedes AMG GT Coupe – wygląd i prowadzenie

W sieci można znaleźć wiele renderingów nowego AMG GT z 2023 roku, ale żaden z nich nie jest w 100% poprawny. Zostały one wzorowane na istniejących zdjęciach szpiegowskich 2023 AMG GT i nie są dalekie od tego, jak samochód będzie wyglądał w rzeczywistości. Możemy spodziewać się, że będzie miał zarówno węższe reflektory, jak i węższe tylne światła oraz kratkę Panamericana, którą można znaleźć we wszystkich modelach AMG w dzisiejszych czasach.

Profil boczny prawdopodobnie nie zmieni się zbytnio w stosunku do istniejącego AMG GT, co jest dobrą rzeczą. Wnętrze prawdopodobnie zostanie przeniesione z 2023 SL, co nie jest złe, ponieważ 2023 SL oferuje niesamowite wnętrze. Dlatego też nowy AMG GT z 2023 roku przyjmie wiele wskazówek projektowych z nowej Klasy SL.

  Najlepszy olej do silników wysokoprężnych Mercedesa

Jeśli chodzi o prowadzenie, AMG twierdzi, że nowy AMG GT będzie zarówno bardziej skoncentrowany, jak i bardziej komfortowy dzięki dokładniejszym dostosowaniom trybu jazdy, które mogą znacznie zmienić charakter nowego AMG GT.

2023 Mercedes AMG GT Coupe – niezawodność i typowe problemy

Jeśli chodzi o niezawodność, nie możemy powiedzieć nic na pewno, ponieważ AMG GT nie jest jeszcze dostępny. Możemy jednak powiedzieć, że AMG GT nie będzie najtańszym AMG do życia, jak ma to miejsce w przypadku obecnego AMG GT. Samochody te wymagają większej konserwacji i są podatne na wiele problemów, jeśli tego nie zrobią.

2023 Mercedes AMG GT Coupe – wartość i praktyczność

AMG GT z 2023 roku będzie miał wyższą cenę niż obecny AMG GT, co prawdopodobnie spowoduje, że cena wywoławcza zbliży się do 130 000-140 000 USD za model podstawowy. Modele z wyższej półki z pewnością zbliżą się do 200 000 USD, podczas gdy ewentualne modele Black Series mogą nawet podwoić tę kwotę.

Praktyczność jest tak dobra, jak w przypadku obecnego AMG GT, co oznacza, że otrzymujesz tylko 2 miejsca, ale dość dużą przestrzeń bagażową, biorąc pod uwagę resztę segmentu.

Sekcja FAQ

Kiedy pojawi się Mercedes AMG GT 2023?

Mercedes AMG GT 2023 zostanie prawdopodobnie zaprezentowany przed końcem 2022 roku lub na początku 2023 roku, co oznacza, że pierwsze samochody powinny trafić do klientów w połowie 2023 roku. Możemy spodziewać się, że Mercedes zaoferuje nowego AMG GT z dobrze znanym pakietem Mercedes Edition 1, który jest dostarczany tylko z pierwszymi modelami, które opuszczają fabrykę.

  Jak ustalić, jaki model Mercedesa posiadam?

Te modele Edition 1 będą miały specjalne akcenty projektowe, które prawdopodobnie nie będą dostępne dla późniejszych klientów AMG GT.

Czy Mercedes AMG GT 2023 to tylko Mercedes SL z twardym dachem?

Niektórzy twierdzą, że AMG GT z 2023 r. będzie wersją nowej Klasy SL z twardym dachem, co jest częściowo prawdą. Nowy SL jest również w 100% samochodem AMG, co oznacza, że został zaprojektowany i zbudowany przez AMG, a nie przez Mercedesa, co jest pierwszym takim przypadkiem dla SL.

AMG twierdzi jednak, że AMG GT będzie znacznie bardziej skoncentrowanym samochodem o mniejszej masie niż SL. SL to bardziej cruiser grand tourer, podczas gdy AMG GT to samochód sportowy na wskroś.

Które samochody rywalizują z Mercedesem AMG GT 2023?

Głównym rywalem AMG GT jest Porsche 911, Aston Martin Vantage, a potencjalnie nawet nowe Ferrari Roma. Ta grupa samochodów jest przeznaczona dla tych, którzy chcą kompaktowego samochodu sportowego z silnikiem V8, który jest przeznaczony głównie do jazdy wyczynowej. Wybór zwycięzcy jest naprawdę trudny i prawdopodobnie nigdy nie zostanie obiektywnie rozstrzygnięty.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z